Başörtülü kıza saldıran kadın hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten iddianame

 Maltepe’de başörtülü genç kıza saldırdığı gerekçesiyle 7 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle yargılanan Almila A.K. hakkında, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunması nedeniyle 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle bir iddianame daha düzenlendi.

Maltepe’de bir minibüste başörtülü lise öğrencisinin başörtüsünü çekerek tekme attığı iddiasıyla Almila A.K.’nin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “halkın dini değerlerini aşağılama ve inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” ve “hakaret” suçlarından 2 yıl 4 aydan 7 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlanmıştı.
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Almila A.K. hakkında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle başlatılan soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.
Soruşturma kapsamında alınan adli tıp raporuna göre şüpheli Almila A.K.’nın psikolojik rahatsızlığı sebebiyle kısmi cezai ehliyeti bulunduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
Şüpheliye verilecek hapis cezasının akıl sağlığı nedeniyle, akıl hastalarına özgü güvenlik tedbiri olarak da çevrilebileceği öngörüldü.
İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (İHA)

İlginizi Çekebilir

Annesi evde yalnız bıraktı, döndüğünde korkunç manzarayla karşılaştı!

Dün akşam saatlerine okuldaki çocuğunu almaya giderken minik Atakan’ı evde bırakan anne Bediha Uslu, döndüğünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir