Anasayfa / Adliye / Mardin’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin merkez Artuklu ilçe kırsalında düzenlenecek operasyon öncesi, sivil vatandaşların can ve mal güvenliğine zarar gelmemesi amacıyla, 4 kırsal mahallede ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Mardin Valiliğince yapılan açıklamada, Artuklu ilçesi dağlık ve ormanlık alanlarında faaliyet yürüten, aralarında sözde üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyon yapılacağı belirtildi. Açıklamada, “Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince; 11 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 00.01 itibari ile ilimiz Artuklu ilçesine bağlı olan Çukuryurt kırsal mahallesinde, Yukarıaydınlı kırsal mahallesinde, Aşağıaydınlı kırsal mahallesinde ve Çayırpınar kırsal mahallesinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir” denildi.  (İHA)

İlginizi Çekebilir

Eşini bıçakladı kaçmaya çalışırken balkondan düştü

 Denizli’nin Pamukkale ilçesinde tartıştığı karısını bıçakla yaralayan şüpheli, ikinci kattaki evlerinin balkonundan kaçmaya çalışırken düşerek ağır yaralandı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir