Anasayfa / Aktüel / BİLİM & TEKNOLOJİ / Çin “görünmez uçak” üretti

Çin “görünmez uçak” üretti

Çin radara yakalanmayan “görünmez uçak’ ürettiğini açıkladı. Söz konusu teknolojinin geliştirildiği laboratuvar ülke basınının ziyaretine açıldı.

Shenzhen’deki bir kentte yer alan laboratuvarda savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayacak bir materyal geliştirildiği açıklandı. Söz konusu teknolojinin geliştirildiği laboratuvar ülke basınının ziyaretine açıldı. Ülke basınında geniş yer bulan haberde Shenzhen’deki tesiste üretilen materyalin fotoğrafları da yayınlandı. Son yıllarda askeri harcamalarını ciddi oranda artıran Çin, geçtiğimiz aylarda yeni nesil drone’u için önemli bir adım atmıştı. Bir süredir yeni nesil bir casus drone geliştiren Çin radara yakalanmayan casus drone’unu test etmeye başlamıştı Söz konusu drone’un en dikkat çeken özelliği ise radara yakalanmayacak olması.  Çin’in casus drone’u bu özelliği yüzünden ‘hayalet drone’ olarak da anılıyor. Deniz seviyesinden 20 kilometre yüksekte uçabilecek olan drone yüksek irtifada uçacağı için radara yakalanmıyor. Çin’in sır savaş uçağı J-20, geçen sene tanıtılmıştı.

 

İlginizi Çekebilir

50 milyon Facebook kullanıcısının verileri psikolojik manipülasyon amacıyla toplandı

Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyasında çalışan analitik firması Cambridge Analytica’nın izinsiz şekilde kullanıcı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir