Anasayfa / Aktüel / KÜLTÜR & SANAT / Alternatif-siz sergi

Alternatif-siz sergi

 

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde 46 akademisyenin serbest resim çalışmalarından oluşan “Alternatif-siz” isimli sergi Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde sanatseverlerin izlenimine sunuldu.

Fatma BAŞARAN

 

Konya Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ve Dijicopy’nin katkılarıyla resim, baskı, fotoğraf ve illüstrasyon gibi farklı tekniklerle yapılmış 65 eserin yer aldığı sergi eski  Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, Büyükşehir Başkanvekili Muhsin Özlükurt, Nilüfer Belediyesi Başdanışmanı Sibel Özel ve Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler’in katılımıyla açıldı. Sergi açılışında konuşan Küratör Emel Uzuner, Türkiye genelindeki çeşitli üniversitelerde akademisyen olan hocaların sanat anlayışlarını, resim felsefelerini Bursa’daki sanatseverlere sunmak amacıyla “Alternatif-siz” adlı sergiyi düzenlediklerini belirtti.

 

“SERGİ BURSA’NIN TANITIMI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”

Serginin Bursa’nın tanıtımı açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Bilişim Sanatları Öğretim Üyesi Lütfü Kaplanoğlu, ağırlıklı olarak Anadolu temalı eserleriyle sergide yer aldığını söyledi. Sergide dijital dünyada farkındalık oluşturmak için yer aldığını ifade eden İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarım Bölümü öğretim görevlisi Şeref Kocaman ise görsel tasarım konusunda ülkemizin hem tasarım hem de üslup olarak dünya ile aynı paralelde gittiğini söyledi. 14 Nisan tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak sergide Gelişim Üniversitesi Grafik Bölümü’nden Yrd.Doç.Nuri Sezer’in soyut çalışmaları ve Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Erkin Keskin’in sesleri tuvale yansıttığı resimlerin yanı sıra bir çok akademisyenin değerli eserleri yer alıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir

Aytmatov 89. doğum yılında anıldı

Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 89. yılında Kırgızistan’ın başkentindeki mezarı başında anıldı. Dünyaca ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir