Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Cumhuriyetin kuruluşunun 94'üncü yıl dönümü dolayısıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konseri düzenledi. ( Fatma Nur Söğütlü - Anadolu Ajansı )

BBDSO,  Cumhuriyeti şarkılarla kutladı 

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Cumhuriyetin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlendiği konserde Bursalılara, Cumhuriyet coşkusunu yaşattı.

Bursalılara müzik konusunda farklı bir açısı kazandıran, Bursalılara klasik müziği aşılayan BBDSO, Bursalı sanatseverlere gerçekleştirdiği konserlerle Cumhuriyet coşkusunu yaşattı. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezindeki konseri, ülkemizde genç kuşağın kayda değer müzisyenlerinden biri olan ve birçok projeye başarıyla imza atan, şuan da İzmir Devlet Opera ve Balesi şefi görevliğini üstlenen Tolga Taviş yönetti. Piyanist Gökhan Aybulus ile Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından bariton Arda Aktar, solist olarak BBDSO eşliğinde eserlerini seslendirdi. Sanatçılara, Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği konserde, Tolga Taviş’in kendi eseri olan “Hekimoğlu” operasından alıntılarla yeniden bestelediği “Senfonik Fragmanlar” ve Ulvi Cemal Erkin’in “Piyano Konçertosu”nu müzikseverler için seslendirdi. “Hekimoğlu” operasından alıntılarla yeniden bestelenen parçalar Bursalıların büyük beğenisini topladı.

İlginizi Çekebilir

“Shaolin Rahipleri” Bursa’ya geldi

Çin’in Henan eyaletindeki Shaolin Tapınağı’nda 6 yaşından itibaren kungfu öğrenmeye başlayan ve “rahip” unvanını alan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir