Anasayfa / Aktüel / KÜLTÜR & SANAT / “Hasta Etme Adamı” kırdı geçirdi

“Hasta Etme Adamı” kırdı geçirdi

Yıldırım Barış Manço Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşan Süheyl-Behzat Uygur kardeşlerin oynadığı “Hasta Etme Adamı” oyunu, izleyenleri kahkahalara boğdu.

Fatma BAŞARAN

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler tarafından hastanelerde sağlık çalışanlarının başına gelen trajikomik olayların anlatıldığı “Hasta Etme Adamı” oyunu Bursalı tiyatro severlere kahkaha dolu bir gece yaşattı.  Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelediği oyuna Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.  Sağlık sektöründeki sorunlara hem hasta hem de doktor gözünden bakılarak mizahi bir üslupla sergilenen oyunda doktora şiddet, aile hekimliği, diyetisyen, tıp balosu, ambulans, doğumhane gibi başlıklar altında sağlık sektöründeki aksaklıklar hicvediliyor. Oyun seyirciyi aynı anda güldürürken düşündürdü. Oyun bitiminde seyirciden büyük alkış alan usta tiyatrocular, Bursalı sanatseverlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir

TBMM’de üç parti ortak bildiri imzaladı

AK Parti, CHP ve MHP’nin imzasıyla yayımlanan bildiriyle tüm dünya parlamentoları Doğu Kudüs’ün bağımsız Filistin’in ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir