BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA KÜLTÜR SANAT VE TURİZM VAKFI (BKSTV) VE DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI BİRLİĞİ (ASSITEJ) TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ’ BAŞLIYOR. (İHA/BURSA-İHA)

Tiyatro coşkusu başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ başlıyor.

 

Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra sokak oyunlarından dans ve müzik ağırlıklı oyunlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını 20 yıldır aralıksız Bursa’da buluşturuyor. Bu yıl 19-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival, bu yıl bir ilke imza atarak Bursa’nın 17 ilçesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Festivale 12 ülkeden 19 tiyatro ekibi katılarak rengarenk gösterilerini 23 ayrı sahnede sanatseverlerle buluşturacak.Bursa’daki tiyatro gruplarının bazı oyunlarının ilk gösterimlerinin de gerçekleştirileceği festivalin açılış programı, 19 Ekim Pazartesi günü saat 14.30’da Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde yapılacak.Şu an ‘Türkiye’nin en büyük, en geniş çaplı sahne sanatları festivali’ olma özelliğini taşıyan festivalde, 48 oyun sahnelenecek. Bu yıl 12 bin çocuk ve gence ulaşmayı hedefleyen organizasyon Bulgaristan, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda, Meksika, Sırbistan ve KKTC’den gelen tiyatrocuları Bursa’da bir araya getiriyor.

İlginizi Çekebilir

“Shaolin Rahipleri” Bursa’ya geldi

Çin’in Henan eyaletindeki Shaolin Tapınağı’nda 6 yaşından itibaren kungfu öğrenmeye başlayan ve “rahip” unvanını alan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir