Yaşam iksiri bulundu mu?

Yaşam iksiri bulundu mu? Bilim insanları olabilir diyor. Rusya’da bulunan eski çağlardan kalma bir bakteri bu konuda umut ışığı olmuş durumda.

Yıllardır tartışılan ve filmlere konu olan bir efsane ‘yaşam iksiri’ hakkında ilginç bir açıklama geldi.Rus bilim insanları onu bulmuş olabiliriz diyor. Onları böyle konuşturan ise Sibirya’da buldukları eski çağlardan kalma bir bakteri. Yaşlı bir fareye enjekte edilen bakteri fareyi tamamen değiştirdi. Fare oyunlar oynamaya başladı, hatta doğum yaptı. Yapılan çeşitli testlerin ardından Moskova Devlet Üniverstesi’nden Anatoli Brouchkov bakteriyi kendisine enjekte etti. Brouchkov, 2 yıldır yani bakteriyi enjekte ettiğinden bu yana daha fazla çalışmaya başladığını ve gribe yakalanmadığını belirtiyor. Rus bilim adamı  bakteriyi enjekte etmekte sakınca görmediğini, zira donmuş toprakta bulunan bakterinin zamanla eriyerek dünya yüzeyinde yoluna devam ettiğini kaydetti. Buna göre, çevreye, suya, yerel halka kadar ulaştığı düşünülen bakteri kimseye zarar vermişe benzemiyor. Bilim insanlarının amacı şimdi bu 3.5 milyon yıllık bakteriyi daha ayrıntılı incelemek.  Yaşayan canlı türlere  enjekte ederek gerçekten yaşam iksiri olup olmadığını gözlemlemek.

İlginizi Çekebilir

Arkadaşları ‘şişko’ diye dalga geçince hayatı değişti…

Van’da yaşayan bir lise öğrencisi, arkadaşlarının kendisine ‘şişko’ deyip dalga geçmesi üzerine hiçbir cerrahi işleme ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir