Son Haberler

Alman devi CLASS Türkiye pazarına ASKO ile giriyor

SANKO Holding şirketlerinden ASKO, tarım makinaları ve ekipman üretiminde dünya lideri Alman CLASS’ın Türkiye distribütörü oldu.

Batuhan YORULMAZ

SANKO İş ve Tarım Makinaları bünyesinde kurulan ASKO ile dünyanın lider traktör ve tarım makinaları üreticisi CLASS arasında distribütörlük anlaşması imzalandı. Protokole, ASKO adına Hüseyin Hamut, CLASS adına Afrika ve Ortadoğu Bölge Başkanı Stephan Klosterkamp katıldı. Yapılan anlaşma CLASS’ın ürün gamını içeren satış ve satış sonrası hizmetleri kapsıyor.

35 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

SANKO Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu, yaptığı açıklamada anlaşmayı sektörün Türkiye’de en önemli buluşma noktalarından biri olan Bursa Fuarında çiftçilerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Sektörde Başak Traktör ile başlattıkları yolculuğu şimdilik CLASS ile taçlandırdıklarına değinen Konukoğlu, “İki firma da yüzyılı devirmiş asırlık firmadır. İki firmada aile şirketidir. İşte bu yüzden bu anlaşmadan daha çok asırlık firmaların bir buluşmasıdır.” dedi. Toplantı sırasında soruları da cevaplayan Konukoğlu, istihdama katkıları ne olacak sorusu üzerine “Hedefimiz 35 bin kişiye istihdam sağlamak” diyerek sözlerini noktaladı.

“TÜRKİYE, AVRUPA’DA ÇOK GÜÇLÜ BİR TARIM PAZARI”

CLASS Uluslararası Satış Müdürü Carsten Wolk ise Türkiye’nin tarım konusunda Avrupa’da çok güçlü bir Pazar olduğunu belirterek, “İki firmanın anlaşmasında en önemli etkenlerden biri de bu.” dedi. Wolk şunları söyledi: “Türkiye’de ki tarım sektörü son derece önemli, bu nedenle Türkiye CLASS için önemli bir potansiyel arz ediyor. Bu çerçevede ASKO’nun ülke çapındaki mevcut satış ve satış sonrası hizmetler ağı bizim için çok değerli.”

“BAŞARININ SIRRI SATIŞ SONRASI HİZMET”

İlk hedeflerinin müşteri memnuniyeti olduğunu belirten Wolk, “Bizim bu kadar başarılı olmamızın temel nedeni satış sonrasındaki müşteri memnuniyetimizden kaynaklı. Çalıştığımız tüm firmalardan da bunu bekleriz.”dedi. Toplantıdan sonra Bursa Tarım Fuarına geçildi ve MST, Başak Traktör ve CLASS, stantlarının açılış törenleri gerçekleştirildi.

“SANKO İLE ÇAĞ ATLADIK”     

Başak Traktör Bursa Bayii Sabit Kaplan, SANKO’nun AR-GE yatırımları sayesinde firmanın adeta çağ atladığını dile getirdi. Kaplan, “Başak Traktör SANKO sayesinde kaliteli ve daha uygun fiyata satış yapmaya başladı. Yılbaşından bugüne 186 adet satış yaptık ve bu fuar sayesinde satışımızı yılsonuna kadar 250 adete çıkarmayı hedefliyoruz.  yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bizde kriz falan yok”

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan Gaziler Günü Töreninde konuşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir