Anasayfa / BURSA HABERLERİ / “Bereket sofraları” başladı
BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’IN HER CUMA SABAHI FARKLI BİR CAMİDE DÜZENLEDİĞİ ‘BEREKET SOFRASI’ İSİMLİ HALK GÜNLERİ, RAMAZAN AYINDA VERİLEN ARANIN ARDINDAN BU SABAH YENİDEN BAŞLADI (İHA/BURSA-İHA)

“Bereket sofraları” başladı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde “Bereket sofrası” buluşmaları başladı. 
Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın her cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket sofrası’ isimli halk günleri, ramazan ayında verilen aranın ardından bu sabah yeniden başladı. Başkan Alinur Aktaş, Suyolu Camii’nde kılınan sabah namazının ardından mahalle sakinleri ile kahvaltı yaptı. Vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinleyen Alinur Aktaş, ”AK Parti ilçe başkanımız ve teşkilat mensuplarımız, belediye başkan yardımcılarımız ve meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte her cuma sabahı soframızı şehrimizin bir camisinde kuruyoruz. Birlik ve beraberliğin artmasına vesile olan bu buluşmalar devam edecek. Bizim soframızda simit, peynir ve zeytin var. Bu buluşmalarımızda vatandaşlarımızla yakinen görüşme fırsatı bulurken, ayrıca hemşerilerimizin dilek ve temennileri de almış oluyoruz” şeklinde konuştu.
Aktaş, Suyolu Camii’nin bahçe düzenlemesi çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başladıklarını belirterek, “Bilhassa cuma günleri ve cenazelerde yetersiz kalıyor. Müftülüğümüz, Cami Yaşatma Derneği ve vatandaşlarımız bu bölgeye nefes aldırmak için belediyemizden kamulaştırma ve çevre düzenlemesi talebi oldu. Gerekli adımları atmaya başladık. İlk etapta kamulaştırdığımız arsanın yıkımını gerçekleştirdik. Burayı genişletmeyi düşünüyoruz. Toplam 392 metrekarelik bu alanın kamulaştırmaların tamamlanması ve cami avlusunun genişletilmesinin ardından yapacağımız çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla camimizin cemaatine güzel bir mekan oluşturmuş olacağız” açıklamalarında bulundu. (İHA)

İlginizi Çekebilir

Başkan Aktaş, ‘Bordo Bereliler Afrin’de

 Suriye Afrin’de başlayıp, Bursa’nın İnegöl ilçesinde devam eden ‘Bordo Bereliler Afrin’ filminin setini ziyaret eden ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir