BURSA' İL JANDARMA KOMUTANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN HUZUR UYGULAMASINDA BİR GECEDE 2 BİN 500 KİŞİ İLE 670 ARAÇ SORGULANDI. ARANAN 12 ŞAHSI YAKALAYAN JANDARMA EKİPLERİ KUMAR OYNATTIKLARI TESPİT EDİLEN DERNEKLERE DE GECE BASKINI YAPTI. (SERKAN AKKUŞ/BURSA-İHA)

Bursa jandarmadan dev uygulama

Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan huzur uygulamasında bir gecede 2 bin 500 kişi ile 670 araç sorgulandı. Aranan 12 şahsı yakalayan jandarma ekipleri, kumar oynattıkları tespit edilen derneklere de gece baskını yaptı. 
Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, dün gece Yıldırım ilçesindeki bazı mahallelerde huzur operasyonu yaptı. Yalova yolu üzerindeki jandarma komutanlığından çıkan, aralarında komando ve JÖH timlerinin de bulunduğu ekipler Yıldırım ilçesindeki geniş çaplı operasyona başladı.
Jandarma ekiplerinin ilk durağı Samanlı Mahallesi oldu. İstihbarat şubesinin çalışması neticesinde kumar oynatıldığı tespit edilen bir derneğe yapılan baskında ele geçirilen kumar makineleri ile şans toplarına ve tombala kartlarına savcılık kararıyla el konuldu. 2’inci durak olan Karapınar Mahallesi’nde narkotik ve bomba arama köpeklerinin de katıldığı baskında aranan 12 şahıs yakalandı. Bir miktar uyuşturucu maddenin ele geçirildiği uygulamada 91 iş yeri kontrol edildi. 7 araca cezai işlem uygulanırken 3 araç trafikten men edildi.
Yapılan bu tür uygulamaların mevcut huzur ve güven ortamının devamı, vatandaş nezdinde güvenlik algısına yönelik farkındalık oluşturmasına katkı sağlayacağını belirten yetkililer, huzur operasyonlarının aralıksız devam edeceğini belirtti.(İHA)

İlginizi Çekebilir

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan şok asgari ücret açıklaması!

Asgari ücret tartışmaları devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan önemli bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir