BURSA GÜMRÜK MUHAFAZA KAÇAKÇILIK VE İSTİHBARAT MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, BULGARİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE GETİRİLMİŞ 800 BİN TL DEĞERİNDE OTOMOBİL PARÇASI ELE GEÇİRDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa’da 800 bin TL’lik kaçak oto parçası ele geçirildi

Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Bulgaristan’dan Türkiye’ye getirilen 800 bin TL değerinde otomobil parçası ele geçirdi.
Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmaları neticesinde, Osmagazi ilçesinde bir ev, iş yeri ve depoya baskın yapıldı. Aramalarda, çoğu lüks araçlara ait olan 12 adet numaraları silinmiş iskelet halinde şasi, 5 adet numaraları kazınmış çeşitli markalarda otomobil motoru, 57 tane motor beyni ve bir adet beyin takımı aksamı ele geçirildi. Ayrıca daha önceden parçalanmış olan otomobillere ait çok sayıda kontak anahtarı, Almanya, Gürcistan ve Bulgaristan’a aie plaka levhaları, ruhsat ve yeşil sigorta dokümanları yakalandı.
Ayrıca şüphelilerin ikametinde yapılan aramalarda otomatik av tüfeği, şarjörü ile birlikte 22 adet fişeğe el konuldu. Ele geçirilen otomobil ve parçalarının piyasa değerinin 800 bin TL civarında olduğu öğrenildi. Olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yürütülen adli soruşturma devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Sigara içmeyene mesai müjdesi

  2018-2023 Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planına göre, sigara kullanmayan personele yönelik pozitif ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir