Anasayfa / BURSA HABERLERİ / Bursa’da telefon dolandırıcıların hedefi yaşlı adam
EŞREF - FEDAİYE BOZACI ÇİFTİ. (ABDULLAH ÇİBİR - SAMET DOĞRU/BURSA-İHA)

Bursa’da telefon dolandırıcıların hedefi yaşlı adam

Bursa’da telefon dolandırıcılarına parasını kaptıran yaşlı adam, “Hiç kimse böyle şeylere inanmasın” dedi.

Kendilerini polis olarak tanıtan H.G. (35) ve H.E. (29), Osmangazi’ye bağlı Gülbahçe Mahallesi’nde oturan Eşref Bozacı’yı (73) telefonla arayarak, “Adınız FETÖ’ye karıştı. Paralarınızı ve altınlarınızı kontrol etmemiz gerekiyor. Bize evde olan para ve altınları getirin, biz size geri vereceğiz” dediler.
Telefonla oyaladıkları yaşlı adamın evine gelerek bir miktar parasını ve altınını alan dolandırıcılar, kendilerini takip eden polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Yaşlı adama parası ve altınları teslim edilirken, şüpheliler adli makamlara sevk edildi.
Eşref Bozacı, o sırada evde yalnız olduğunu belirterek, “Beni telefonla aradılar. Devamlı konuşarak oyaladılar. Daha sonra paraları almak için evime kadar geldiler. Ben dolabın kilitli olduğunu söylememe rağmen dolabın kapağını kopardı. Ben de paraları teslim ettim” dedi. Paraları alır almaz hızla evden çıktı. Hiç kimse böyle yalanlara inanmasın” şeklinde konuştu.
Eşref Bozacı’nın eşi Fedaiye Bozacı ise, “Atıcılar’da oturan kiracıma gitmiştim. O sırada bunlar olmuş” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bursa Down Kardeşliği Derneği hizmet binası açıldı

 Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nünde down sendromlu çocukların gelişimine ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir