Son Haberler
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİŞEHİR’DE ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ MACAR FİĞ TOHUMU DAĞITILDI. (FATİH AK/BURSA-İHA)

Büyükşehirden üreticiye tohum desteği

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’de çiftçilere ücretsiz macar fiğ tohumu dağıtıldı. 
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Yenişehir ilçesinde hayvancılığı destelemek üzere kaba yem ihtiyacını gidermek için fiğ yem bezelyesi, süt otu gibi tohumları dağıtıldı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yetişkan Keskin, Yenişehir’de 25 bin kilogram Macar fiğ tohumunu 400 çiftçiye dağıttıklarını söyledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, “Yenişehir’de çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 5 bin üretici var. Büyükbaş hayvancılıkta Karacabey’den sonra ikinciyiz. 45 bin büyükbaş, 60 bin küçükbaş hayvanımız bulunuyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan desteklemeler ile çiftçinin üzerinde yük bir nebze de olsa azalmıştır. Dağıtımı yapılan tohumlar için kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. (İHA)

İlginizi Çekebilir

Sigara içerken canından oluyordu

Bursa’da 2’nci kattaki evinin penceresinde sigara içerken dengesini kaybeden bir vatandaş aşağı düşerek ağır yaralandı.  ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir