Ecdadın izinde kültür gezileri başladı

 Gürsu Belediyesi’nce düzenlenen “Ecdadın İzinde Şehir İçi Kültür Gezileri” başladı. 
Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Ecdadın İzinde Şehir İçi Kültür Gezileri” kapsamında Bursa’nın tarihi mekanlarına geziler düzenleniyor. Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bursamız zengin tarihi geçmişiyle adeta bir açık hava müzesi. Bizler de hemşehrilerimizi bu tarihi mirasa yolculuğa çıkararak, onların yaşadıkları şehri ve tarihini tanımasını sağlamayı hedefliyoruz. Bütün hemşehrilerimizi gezilerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.
“Kültür ve Sanat Şehri Gürsu” sloganıyla 1 Kasım 2017 – 30 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek kültür gezileri kapsamında Tophane, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Ulu Camii, Yeşil Camii, Yeşil Türbe, Orhan Camii, Kapalı Çarşı, Emirsultan, Muradiye Külliyesi’ne geziler yapılacak.
Çarşamba günleri düzenlenen ve ücretsiz olan gezilere katılmak isteyenlerin Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapması gerekiyor. (İHA)

İlginizi Çekebilir

BTSO UR-GE Üyeleri Kazablanka’da 2 Bin İş Görüşmesine İmza Attı

Bebe – çocuk konfeksiyoncuları, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde büyüme yolculuklarını emin adımlarla ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir