EDEBALİ’NİN VATANDAŞLARDAN GELEN SORULARI CEVAPLADIĞI VE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAYINLANAN ‘SORUN ÇÖZELİM’ PROGRAMI 56 ÜLKEDEN 603 BİN 874 KİŞİYE ULAŞTI. (İHA/BURSA-İHA)

Edebali’den interaktif çözüm

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin vatandaşlardan gelen soruları cevapladığı ve sosyal medya üzerinden yayınlanan ‘Sorun Çözelim’ programı 56 ülkeden 603 bin 874 kişiye ulaştı. 
Vatandaşların yönetime katılmalarını sağlamak için teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Yıldırım Belediyesi, hayata geçirdiği uygulamalarla fark oluşturuyor. ‘Mobil Uygulama’, ‘Çözüm Merkezi’, ‘Yıldırım Web TV’gibi uygulamaların ardından hayata geçirilen ve Facebook, Twitter, Youtube, Dailymotion gibi sosyal paylaşım platformlarının yanı sıra Yıldırım Web TV’den yayınlanan ‘Sorun Çözelim’ programında Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşların sorularını cevaplıyor, taleplerini dinliyor. Perşembe günleri saat 21.00 de yayınlanan program esnasında vatandaşlar soru ve taleplerini doğrudan Başkan Edebali’ye ulaştırıyor. İşitme engellilerin de programı takip edebilmesi için program işaret diliyle anında çevriliyor.
Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen programın ilk 4 bölümü Avusturalya’dan Kanada’ya, Mısır’dan Rusya’ya 56 ülkede 603 bin 874 izleyiciye ulaştı. Bunlardan 119 bin 313’ü yayını en az 23 dakika izledi. Yine yayını takip edenlerin yüzde 76’sı Bursalılardan oluşurken, İstanbul Ankara, Kocaeli yayının en fazla takip edildiği iller oldu. Yine yayını takip edenlerin yüzde 71 erkek, yüzde 29 ise kadınlardan oluşuyor. Öte yandan, Yıldırım Belediyesi tarafından 11 ayda
114 canlı yayın gerçekleştirildi.
Yıldırım’ı büyük bir aile olarak değerlendirdiklerini ve bu ailenin tüm fertlerinin yönetimin içeresinde aktif olarak yer almasını istediklerini söyleyen Edebali, “Göreve geldiğimiz gün hemşerilerimize Yıldırım’ın sakini değil sahibi olun çağrısında bulunduk. Bu çerçevede hemşerilerimizi yönetime dahil etmek için projeler uygulamaya koyuyoruz. Başlattığımız ‘Sorun Çözelim’ programımızla yüzbinlerce insanımıza ulaşıyoruz. Her programda vatandaşlarımızdan 350- 400 soru geliyor. Bunların bir kısmını doğrudan yayında cevaplıyoruz. Yayın esnasında cevaplayamadığımız sorulara ise daha sonra cevap veriyoruz” diye konuştu. (İHA)

İlginizi Çekebilir

Akdeniz Bilişim Zirvesi sona erdi

Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi tamamlandı. Dünyadan ve ülkemizden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir