Gülsek mi ağlasak mı?

Bursaray’da hurda vagonlar yüzünden vatandaş her gün çile çekerken kent ulaşımına çözüm bulamayan Burulaş İzmir- İstanbul arası deniz uçağı projesini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa’da trafik sorunu çığ gibi büyürken Burulaş çalışmalarına İzmir üzerinden devam ediyor. İzmir Adnan Menderes Havaalanı ile Alsancak arası yaklaşık 18 kilometre olmasına rağmen, trafik sıkışıklığından dolayı 30-35 dakikadan önce ulaşmanın mümkün olmadığını, bu yüzden İstanbul İzmir arası uçuşlarda deniz uçağı projesine hayat verme çalışmalarına girişen Burulaş, Bursa ulaşımını rahatlatmak yerine İzmir ulaşımını rahatlatacak projeler üzerine çalışıyor. Sayıştay raporlarından elde edilen bilgilere göre 2014 yılında Burulaş’nın zararı 800 bin lira görünüyor.

BURSARAY’DA ARIZA PARK ALANI YOK !

Bursaray hattında arıza yapan vagonun çekilebileceği bir park alanı bulunmuyor. Projede Şehreküstü tarafında bir park hattı bulunmasına rağmen bu proje hayata geçirilmemiş. Vatandaşların mağduriyetini göz ardı eden Burulaş’ın Bursa ulaşımına ilgisiz kalırken İzmir ile ilgileniyor olması akıllarda soru işareti bırakıyor.

İlginizi Çekebilir

TSK sokağa çıkma yasağı ilan etti!

Afrin’de yağma ve soygun yapan bir gruba karşı operasyon başlatan TSK, bölgede sokağa çıkma yasağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir