GÜRSU BAYANLAR DERNEĞİ HIZLI BAŞLADI

Gürsu’da yaklaşık bir ay önce Gürsu’lu kadınlar tarafından kurulan GÜRBADE (Gürsu Bayanlar Derneği) çalışmalarına hızlı başladı. Kadınların sosyal hayata kazandırılması, eğitimi, sosyal ve kültürel etkinliklerde rol oynaması, iş hayatına kazandırılması amacıyla kurulan dernek faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

 

Her hafta farklı çalışma yapan derneğin, Gürsu Belediyesi ve Hareketli Yaşam Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği “Sağlıklı Yaşam Sporu” etkinliğinde yoğun ilgi dikkat çekti. Pazar sabahı uzman antrenör eşliğinde düzenlenen sağlıklı yaşam sporuna katılan 167 bayan, sporun ardından hep birlikte kahvaltı yaptılar.
Gürsu Bayanlar Derneği Başkanı (GÜRBADE) Pınar Doğru, “Birkaç bayan arkadaşla çıktığımız bu umut dolu yolculukta, bugünkü bu fotoğraf bizi oldukça mutlu etti. Daha da umutlandırdı. Henüz 1 ay kadar kısa bir süre önce kurulmamıza rağmen Allah’a şükür bugün muhteşem bir katılım sağlandı. Amacımız,hedefimiz belli. Bayanların her alanda gelişmesi, toplumda söz sahibi olması, özgüven kazanmaları için yola çıktık. Allah bizi mahcup etmedi. Bu süreçte de bizlere desteğini esirgemeyen başta Gürsu Belediye Başkanımız Sn. Cüneyt Yıldız’a ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sn. Ahmet Orhan’a da teşekkür ediyorum.” dedi.

Dernek yönetimini tebrik ederek konuşmasına başlayan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, “Sabahın erken saatinde ilk kez düzenlenen bu etkinliğe bu kadar yoğun ilgiyi görmek beni çok mutlu etti. Kadınlar inançlıdır, azimlidir, kararlıdır. Bir hedef koydukları zaman farklı formüller geliştirerek çözüme koşarlar. GÜRBADE kuruluşunda, Gürsu’muzda yaşayan hanım kardeşlerimizin sosyal ve kültürel gelişimleri, eğitimleri, iş hayatına kazandırılması konusunda yola çıktığını söylemişti. Bugün görüyoruz ki, kuruluş amacı doğrultusunda hızla mesafe katediyorlar. Bizlerde topluma faydalı, hanım kardeşlerimize faydalı olan her organizasyonda destek vereceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yıldırım Belediyesi trafiğe alternatif çözümler üretiyor

Yıldırım’ın her alanda yaşanabilir şehir olması adına artan nüfus yoğunluğu ile birlikte oluşan trafik problemlerine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir