İnegöl 15 farklı ülkeden öğrencileri ağırladı

Başbakanlığın başlattığı proje kapsamında İstanbul Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören 15 farklı ülkeden 27 öğrenci, İlim Yayma Cemiyeti’nin daveti üzerine İnegöl’ü ziyaret etti.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendisini ziyaret eden öğrencilerle bir süre sohbet etti. 5 günlük program dahilinde Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mustafa Gülali nezaretinde İnegöl’e gelen 27 lise 1. sınıf öğrencisine İnegöl’ü tanıtan kitap ve broşürler hediye eden Başkan Aktaş, “İlim Yayma Cemiyeti’nin misafiri olarak İnegöl’e geldiniz. İmam hatip liseleri önemli bir boşluğu ve ihtiyacı karşılıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden öğrenciler var. Başbakanlığın projesi kapsamında İstanbul’dasınız. Ülkelerinizin size ihtiyacı olduğunu unutmayın. Türkiye’deki yıllarınızı çok iyi değerlendirin” dedi.

İnegöl hakkında bilgiler veren Aktaş, “İnegöl Bursa’nın en büyük ilçesi. İnegöl’ün toplam 230 bin nüfusu var. İnegöl, mobilyası, köftesi ve Oylat kaplıcaları ile meşhur. İnegöl, ormanlarla çevrili, aynı zamanda dört mevsimin doya doya yaşandığı bir şehir. İnegöl’ün ticareti çok gelişti. İnegöl’ün 1 milyar dolar dış ticareti var. İnegöl tam bir ticaret şehridir” diye konuştu.

Öğrencilerin 5 günlük program kapsamında İnegöl’e geldiğini ifade eden İnegöl İlim Yayma Cemiyeti Yurt Müdürü Mehmet Yurttutan ise, “Öğrenciler bugün İnegöl’e geldi. 5 günlük Bursa gezisi programında 3 günlük İnegöl gezisi var. Yarın Oylat mağarası, İnegöl Kent Müzesi ve Oylat kaplıcaları gezilecek. Gezi sonunda Oylat’ta piknik yapılacak. Çarşamba günü Bursa’ya hareket edilecek. Program Uludağ gezisi ile sona erecek. Öğrenciler İlim Yayma Cemiyeti’in yurdunda kalıyor. İstanbul Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi’nde 35 farklı ülkeden öğrenci var” dedi.

İlginizi Çekebilir

Rögar kapakları tıkandı, tır sürücüsü alt geçitte mahsur kaldı

Bursa’da rögar kapaklarının tıkanması sonucu dereye dönen alt geçitte bir tır mahsur kaldı.  Bursa’da öğleden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir