Anasayfa / BURSA HABERLERİ / Kültür okulları eğitimde üretimi hedefliyor

Kültür okulları eğitimde üretimi hedefliyor

 Özel Bursa Kültür Okulları, tüketici bireylerden çok topluma 21. yüzyıla uygun üretim odaklı bireyler kazandırılması hedefiyle STEM eğitimleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Özel Bursa Kültür Okulları 5. sınıf Bilişim Teknolojileri Elektronik Robot Kulübü öğrencileri, ahşaptan çek-bırak araba yaptılar. Öğrenciler arabanın yapım aşamasında eşkenar üçgenin açılarının kaç derece olduğunu, lastikteki kinetik ve potansiyel enerjinin birbirine nasıl dönüştüğünü uygulayarak öğrendiler. STEM; Fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) kelimelerinin İngilizce karşılıklarından oluşan bir kısaltma. Özel Bursa Kültür Okulları’nda STEM eğitimleriyle topluma, teorik bilgileri teknoji ve mühendislik uygulamalarıyla harmanlayarak düşündüğünü ortaya koyan, icat yapan, özgüveni yüksek bireyler kazandırmak hedefleniyor.

 

İlginizi Çekebilir

Cumhur İttifakı’na o partide dahil oldu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını desteklediklerini açıkladı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir