MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TÜRK DAMASI FEDERASYONU’NUN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ‘16. ULUSLARARASI TÜRK DAMASI ŞAMPİYONASI’ FİNAL MAÇLARI VE ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ. (MUHARREM DOĞANTEZ/BURSA-İHA)

Mustafakemalpaşa’da dama heyecanı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türk Daması Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘16. Uluslararası Türk Daması Şampiyonası’ final maçları ve ödül töreni ile sona erdi.

Şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinin yanı sıra Japonya, Lübnan, Kuveyt, Bahreyn ve Katar gibi çeşitli ülkelerden gelen 150 damacı katıldı. Panellerden antrenörlük eğitim seminerlerine kadar bir çok faaliyete ev sahipliği yapan üç günlük şampiyona nefes kesen zekâ mücadelelerine sahne oldu. 9 tur üzerinden yapılan çekişmeli final karşılaşmalarında dereceye giren damacılar belli oldu. Şampiyonluğu İzmir’den Hayri Çakır kazanırken, Mustafakemalpaşa’dan Muammer Yıldız ikinci, Şanlıurfa’dan Mehmet Terzioğlu ise üçüncülüğü elde etti.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, ilçeye gelen damacıları birer kültür elçisi olarak gördüklerini söyledi. Anadolu’nun en ücra yerlerine kadar ulaşan damayı artık uluslararası alanda Büyükşehir Belediyesi ile birlikte el ele vererek düzenlediklerini belirten Başkan Kurtulan, “2500 yıl öncesinden günümüze ulaşan bu sihirli kültürel değerimizi 16 yıldır 7’den 70’e her yaştan dama tutkununa ulaştırıyoruz. Çocuklarımızı yalnızlığa iten bilgisayar oyunları yerine; her türlü ihmal ve kayıtsızlığa rağmen bilgi çağına ulaşmayı başaran bu sportif ve kültürel değerimize birlikte sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Akdeniz Bilişim Zirvesi sona erdi

Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi tamamlandı. Dünyadan ve ülkemizden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir