Turizm aktörleri Bursa için güçlerini birleştirdi

Bursa Skal Kulübü Başkanı Hasan Eker, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Genel Koordinatörü Semih Pala ile bir araya gelerek Bursa’nın uluslararası arenada daha iyi tanıtılabilmesi için fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette, BİNTED Genel Müdürü Birgül Yıldız Günay, Bursa Skal Kulübü üyeleri de yer aldı. Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala, üzerlerine düşen her görevi yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Pala, “Bursa Skal Kulübü’nün görüşlerini önemsiyoruz ve değer veriyoruz. Bu fikirler doğrultusunda çalışmalara yön vereceğiz. Bursa’ya yaklaşık 1 milyar dolar civarında turizm yatırımı var. Böylesine büyük yatırımın sağlıklı bir şekilde işlemesi için araçların da güçlü olması gerekir. Bizler de ‘Bursa Tanıtım ve Kongre Ziyaretçi Bürosu’na önem veriyoruz. Bursa’ya uluslararası kongrelerin gelmesine ve şehrin tanıtımına daha profesyonelce katkı sağlayacaktır” dedi.
Turizm profesyonellerini bünyesinde buluşturan Bursa Skal Kulübü’nün Başkanı Hasan Eker ise, Bursa turizminin gelişimi ve şehrin uluslararası alanda tanıtılması için şehrin dinamikleriyle bir araya geldiklerini söyledi. Bursa turizmine yaptıkları hizmetlerden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM yönetimine ve personeline teşekkür eden Hasan Eker, Merinos AKKM’nin her geçen gün geliştiğini ve aktif halde işletildiğini belirtti. Sınırlı imkanlarla büyük bir tesisisin işletilmesinin zor olduğunu ifade eden Eker, “Bunu başardıkları için Merinos AKKM yönetimini tebrik ediyorum. Heedfimiz, kongre merkezimizle ortak çalışarak buraya şehir dışından daha fazla organizasyon getirmek. Bunun için ilerleyen günlerde dış pazarlama konusunda birlikte çalışacağız. Yapılan çalışmalarla hem mesleğimiz geliştirmek, hem de Bursa ekonomisine ve halkına katkıda bulunmak istiyoruz” diye konuştu.

Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ersin Yazıcı, Bursa’nın yatak kapasitesindeki artışının ve turizm yatırımlarının başarıya ulaşmasında Merinos AKKM’nin önemli bir araç olduğunu söyledi.
Ziyaretin sonunda Bursa Skal Kulübü Başkanı Hasan Eker ve yönetim kurulu üyesi Ersin Yazıcı’ya, Merinos AKKM’yi tanıtan bir kitap seti hediye edildi.

İlginizi Çekebilir

14 yaşındaki kız mezarlığı sordu, taksici şüphelenince…

Gaziantep’te 15 yıldır taksicilik yapan Mustafa Koyuncu 14 yaşındaki kız çocuğunun mezarlığın adresini sormasından şüphelenerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir