Son Haberler

“Bursaspor, Atletico Madrid gibi olacak”

26-27 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olağan genel kurul öncesinden, Bursaspor başkan adaylarından Lemi Keskin, göreve getirilmeleri durumunda İspanya’nın Atletico Madrid ya da Athletic Bilbao takımlarını örnek alacaklarını söyledi.

Zorlu bir süreçte yönetime aday olduklarını aktaran Keskin, “Mali konuda Bursaspor’un bir sıkıntısı var. Açıkladığımız yatırım fonuyla mali sıkıntıyı tamamen aşacağız.” diye konuştu. Kısa vadede kulübe 50 milyon avroluk bir kaynak sağlayacaklarını ancak bu parayı çok dikkatli yöneteceklerini vurgulayan Keskin, takımı da profesyonel isimlere teslim edeceklerini kaydetti.

“14 YABANCI İSTEMİYORUZ”

Altyapıya önem vereceklerini belirten Keskin: “Az yabancı öz yabancı prensibimiz olacak. Şuradaki gibi ’14 yabancı al, hepsine 700, 800, 1 milyon avro ver’ yerine biz burada takımda direkt oynayacak, skora direkt etki edecek, takımdaki genç futbolcularımıza ağabeylik yapacak, profesyonelliği öğretecek oyuncular almamız lazım. Bunun için de daha fazla para ödeyebiliriz. Kaliteyi artırıp miktarı azaltacağız. Biz 14 yabancıya milyonların saçılmasını ve bu paranın sokağa atılmasını istemiyoruz.” dedi.

“10 YILDIZ ALABİLİRİM”

Lemi Keskin, yönetime gelmeleri durumunda mali tabloyu değerlendirdikten sonra gerçekçi olacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu: “Gerçekçi olmak lazım. İçeri bir girelim durumu görelim. Haziran ve temmuzda bizim duyumumuz 100 milyon lira ama öyle duyumlar alıyoruz ki başkan şu futbolcunun bonservisini almış, şuradaki arsaya ipotek koymuş. Bilemiyoruz bunları. Bir görmemiz lazım. Yoksa çok güzel, popülist bir yaklaşımla bize gelecek 50 milyon avronun sadece 10 milyon avrosunu transfere ayırsam, kimleri alabileceğimizi düşünün. Sadece bonservisi olmayan birer milyon avroluk 10 yıldız alabilirim.”

İlginizi Çekebilir

“Acilen 20 bin elemana ihtiyacımız var”

İstanbul Oto Galericileri Oto Alım Satım Yıkama Yağlama Esnaf Odası Başkanı Kenan Taşlıdağ yaptığı açıklamada, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir