Anasayfa / DÜNYA HABERLERİ / Ürdün, Türkiye ve Lübnan’a teşekkür ediyoruz

Ürdün, Türkiye ve Lübnan’a teşekkür ediyoruz

BM Genel Kurulu’na ilk kez hitap eden ABD Başkanı Donald Trump, “Ürdün Türkiye ve Lübnan’a mültecilere ev sahipliği yaptıkları için özellikle teşekkürediyoruz.” dedi.

ABD Başkanı Trump: “Yasaklanmış olan kimyasal silahların kullanılması durumunda hiçbir ülke güvende olmayacak. Suriye’de diktatör Beşşar Esed rejimi bu saldırılarına son vermeli.”

Trump, Kuzey Kore’nin nükleer silah programıyla tüm insanlığı tehdit ettiğini ve bu ülkeye karşı tüm tedbirleri almaya ABD olarak hazır olduklarını söyledi.

ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore liderini “İntihar misyonu olan roket adam” şeklinde tanımlayarak Kuzey Kore’nin nükleer faaliyetlerine devam etmesi durumunda “Kuzey Kore’yi tamamen yok etmekten” başka seçeneklerinin kalmayacağını söyledi.

Trump, “ABD Başkanı olarak her zaman Amerika’yi ön planda tutacağım. Siz de kendi ülkelerinizin liderleri olarak kendi ülkelerinizi her zaman ön planda tutmalısınız.” dedi.  (AA)

İlginizi Çekebilir

Almanlar Kudüs’ün ‘İsrail’in başkenti’ olmasına karşı

Alman halkının çoğu, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasına karşı çıkıyor. Almanların çoğunluğu, Kudüs‘ü “İsrail’in başkenti” olarak tanınmasını istemiyor. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir