Aktaş Holding Çin yolcusu

Zeynep GÜMÜŞ

Hava süspansiyon sistemlerinde 100’den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding, otomotiv parçaları ve ekipmanlarıyla ilgili Çin’in en büyük fuarı Automechanika Shanghai Fuarı’nda, AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle boy göstermeye hazırlanıyor. 6 binden fazla katılımcının, en yeni ürünlerini sergileyeceği ve dünyanın her yerinden, yaklaşık 130 bin ziyaretçi bekleniyor. Fuara Aktaş Holding ise verimlilik ve uzun ömürlü özellikleriyle ön plana çıkan, global markası AIRTECH ile katılacak.

Aktaş Holding, fuarda Hol 2, Stant 2B26’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol, fuarda milli katılım sorumluluğu ve hedefiyle yer alacaklarını ve beklentilerini yüksek tuttuklarını söyledi. Erol, fuarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Erol, Automechanika fuarının hem bölge pazarındaki mevcut ilişkilerin geliştirilmesi, hem de yeni iş bağlantılarının kurulması açısından önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti. Aktaş Holding’in Çin pazarında uzun yıllardır faaliyet sürdürdüğünü hatırlatan Eroln, “Önümüzdeki yıllarda da bölgeye yönelik ciddi planlarımız bulunuyor. Global markamız olan Airtech, hâlihazırda bölge pazarında çok yaygın şekilde tercih edilmektedir. Marka bilinirliği sayesinde de bu tip organizasyonlarda yeni iş bağlantıları kurabiliyoruz. AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz verimlilik esaslı ve inovatif ürün gruplarımızla, bölgedeki rekabette öne çıkmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

İSO Başkanı Bahçıvan’dan döviz açıklaması

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Dövizin mutlaka dengeye oturması çok önemliydi, şu anda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir