BEBKA’nın önceliği sürdürülebilir proje 

Girişimci ve yatırımcının bir araya geldiği programda konuşan BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, sürdürülebilir projelerin önemine dikkat çekerek, “Yaptığımız projeler birbirine bağlantılı şekilde devam etmeli.” dedi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından düzenlenen Bursa Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı (TechUP) kapsamında organize edilen DEMODAY etkinliği, girişimci ve yatırımcıları bir araya getirdi.Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’ndeki DEMODAY etkinliğine, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Hockenberger, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’in yanı sıra çok sayıda yatırımcı ile girişimci katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan ve teknoloji üretmenin önemine dikkat çeken BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim,  “Teknoloji kullanan değil teknoloji üreten bir toplum olmak, aslında bu programı tam anlamıyla özetliyor” dedi.

GERİM, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KAVRAMINA DİKKAT ÇEKTİ

Sürdürülebilirlik kavramının önemine değinen İsmail Gerim, “Sürdürülebilirlik en önemli konumuz olmalı. Her işin başında bu konu gelmeli ve uygulanmalı; sürdürülebilir ekonomi, sürdürülebilir üretim, sürdürülebilir girişimcilik bunlardan en önemlileri olarak sayılabilir. Yaptığımız projeler belirli bir mantık çerçevesinde olmalı ve daha sonra yapılan projeler birbirine bağlantılı şekilde devam etmeli. Bursa bilişim sektörünün kısa zamanda gelişebileceğini düşündüğümüz bir il, bu mevcut potansiyelini ve avantajlarını kullanmalı” şeklinde konuştu.

“DÜNYANIN PEK ÇOK YERİNDE UYGULANIYOR”

Gerim’in ardından konuşan Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Hockenberger de bu gibi etkinliklerin başta Avrupa’da ve ABD’de olmak üzere dünyanın pek çok yerinde düzenlendiğini belirtti.  Konuşmasında ayrıca rekabetçiliğin önemine değinen Prof. Dr. Hockenberger, bunun için kaynakları iyi bilmek ve doğru yoldan doğru kişilere, projeleri doğru şekilde anlatmak gerektiğini söyledi. Teknolojinin, ekonomik büyümenin de en önemli bileşeni olduğuna vurgu yapan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez, “BEBKA ve Uludağ TTO işbirliğinde girişimcilerimizi teşvik edecek yeni bir uygulama daha hayata geçirildi.  Hayata geçirilen TechUP programı girişimcilerimizin bu önemli ihtiyacına cevap verebilmesi açısından son derece önemli” diye konuştu.

PROGRAMIN İLK BAŞARILI ÇIKTISI

Yapılan açılış konuşmalarının ardından firma sunumlarına geçildi. Etkinlikte ilk sunumu Masterlight Laser firması gerçekleştirdi. Firma, program süresi içerisinde aldığı yatırım ile TechUP Programı’nın hedeflediği sonuca ulaşarak teknolojisini ekonomik değere dönüştürmeyi başardığı için programın ilk başarılı çıktısı oldu. Toplamda 10 firma adına sunum yapan yetkililer, Türkiye’nin önemli yatırımcı kuruluşlarından olan ACT, Vestel Ventures, TR Angels ve Growth Circuit temsilcilerinin sorularına yanıt verdi. Program, stant ziyaretleri ile sona erdi. (Bülten)

İlginizi Çekebilir

Kongre turizminin nabzı Türkiye’de atacak 

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, “Umuyoruz ki bu yıldan itibaren Türkiye ve İstanbul yeniden uluslararası etkinliklerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir