Anasayfa / FETÖ / Topuz’un irtibatları soruşturmayı derinleştiriyor

Topuz’un irtibatları soruşturmayı derinleştiriyor

FETÖ’ye ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler, firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilmesinin ardından tutuklanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un irtibatları soruşturmayı genişletti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık 2013’teki kumpası ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler, firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilmesinin ardından tutuklanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un irtibatları, soruşturmayı derinleştiriyor.

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz, 25 Eylül’de gözaltına alındı.

Topuz, 4 Ekim’de savcılıkça ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.(AA)

İlginizi Çekebilir

FETÖ’nün il abisi’ne hapis cezası

FETÖ/PDY’nin “Erzurum mahrem polis yapılanması il abisi” olduğu gerekçesiyle yargılanan eski Milli Eğitim maarif müfettişi ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir