Hemen şimdi! İDAM istiyoruz

►Alpaslan YILDIZ 

Önce Adana’da bir düğün sırasında 3 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz edilmesi, ardından Antalya Manavgat’ta 4.5 yaşındaki kız çocuğuna öz babasının taciz ettiğinin ortaya çıkması Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Vatandaşlar bu sapıklar için idam gelmesini isterken, gerek sosyal medya gerekse diğer iletişim kanalları ile kampanyalar başlatıldı. Bir millet evlatlarına yapılan saldırılara sesini yükselterek, Ankara’ya derhal idam yasasını getirerek, bu sapıkların idam edilmesi için serzenişte bulunuyor.

Türkiye’de yıllardır yaşanan kadın ve çocuk istismarlarına karşı zaman zaman yükselen ses son olarak daha bebek sayılacak yaşta iki kız çocuğunun tecavüze uğraması ile zirveye ulaştı. Öfke yurdun her yanına dalga dalga yayılırken, “idam” sesleri yükselmeye devam ediyor. Twitter üzerinden açılan “tecavüzesessizkalma”, “cocuksusarsensusma”, “çocukistismarınahayır”, “tacizdeğilcinayet” ve “çocukistismarınaidamgelsin” gibi başlıklar altında yaşananlara tepki gösteren vatandaşlar, bu suçlar için acil şekilde idam cezasının getirilmesini istedi. Korkunç olaylara tepki gösteren sanatçısından siyasetçisine, esnafından memuruna, işçisinden sokaktaki vatandaşına, kadın derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına kadar ayağa kalkan Türkiye, bu iğrenç olayların sona ermesi için idam cezasının hemen çıkarılmasını istiyor.

YÜZBİNLER İDAM İÇİN İMZA ATIYOR 

Change.org sitesi üzerinden açılan “Tecavüze idam istiyoruz” başlıklı imza kampanyasına kısa sürede 200 bin kişi imza atarken, kampanya hızla yayılıyor. Açılan kampanyanın alt metninde 3 yaşındaki kız çocuğunun maruz kaldığı insanlık dışı saldırı ve sonrasında ortaya çıkan hasar anlatılırken, buna çocuk istismarı denemeyeceğinin altı çiziliyor ve “Bu “istismar” falan değildir. Bu düpedüz insanlık dışı, kasıtlı vahşettir. Kelimelerle oynayıp bu iğrençliği basitleştirmeyin!!” ifadelerine yer verildi.

GÖZLER MECLİSE VE VEKİLLERE ÇEVRİLDİ

Türkiye bebek yaştaki kız çocuklarına yapılan bu vahşete karşı ayaklanırken, gözler milletvekilleri ve meclise çevrildi. Bu insanlık dışı mahlûkların idam edilmesi için meclisten idam cezasının çıkmasını isteyen vatandaşlar, artık bunun hamasi sözlerle ya da kelimelerle oynayarak geçiştirilemeyeceğini haykırıyor. Vatandaşlar, Türkiye’nin kendi önüne kendi gerçeğine bakarak hareket etmesi gerektiğini vurgularken, evlatlarına bu vahşeti yaşatan yaratıkların yaşamasına fırsat verilmemesini istiyor.

KISASA KISAS GELSİN

Sosyal medyada öfkelerini yazan vatandaşlar, töremizde, kültürümüzde ve inanç sistemimizde böylesi sapık yaratıklara yaşam hakkının olmadığına dikkate çekerken, İslam hukukundaki kısasa kısas cezasının mutlak suretle bu sapıklara uygulanmasını ve masumlara yaşattıklarının bu yaratıklara da yaşatılması gerektiğinde birleşiyor.

HUKUK SİSTEMİ SORGULAYAMIYOR

Vatandaşların kahır ekseriyeti bu sapık yaratıklarla aynı havayı solumanın bile zul olduğuna dikkati çekerken, “çocuk” ve “tecavüz” kelimelerinin aynı cümlede kullanılmasının bile, insanın kanının donmasına yeterli olduğunu vurguluyorlar. Bu tür insanlık suçlarıyla ilgili cezaların yetersiz olduğuna vurgu yapılırken, bebeklere tecavüz eden yaratıkların sadece hapis cezasıyla cezalandırılmasının vicdanları sızlattığı ifade ediliyor. Adalet Bakanlığı’nın harekete geçerek bir an önce bu tür insanlık suçu vahşi saldırıları önlemek için idam cezasını gündeme taşımasını isteyen Türk halkı, hukuk sisteminin ülkenin şartlarına uygun şekilde yeniden düzenlenmesi çağrısında bulunuyor.

SAFSATALARI BİR KENARA BIRAKIN

İdam cezasıyla ilgili AB’nin sık sık Türkiye’ye yönelik serzenişlerine de tepki gösteren vatandaşlar, “Yaşam hakkı” safsatalarının bir kenara bırakılmasını isterken, vahşeti yaşayan mağdurlar ve yakınlarının göz önünde bulundurulması gerektiği, onların hakkının korunması gerektiğini vurguluyor.

KİTLELER BİR ARAYA GELİP TEPKİ VERMELİ

Sosyal medya başta olmak üzere başlatılan kampanyalarda tepkinin üst tondan verilmesi istenirken,  harekete geçen toplumun her kesiminden insanlar, “Kanıksamayın, kabullenmeyin, tırsmayın. Kötülüğü engelleyemiyorsanız duyurun! Önce Adana şimdi Manavgat, yarın kim bilir nereden gelecek bu haberler. Okurken içimizin almadığı bu olayları çocuklar bizzat yaşıyor, Allah benim çocuğumu böyleleriyle karşılaştırmasın demek yerine hepsi çocuk hepsi bizim çocuğumuz diyebilmeli ve sahip çıkmalıyız… Bu adamların tövbe etmeye vakitleri olmamalı. Bu kadar hasta beyinle aynı havayı solumaktan utanıyorum. Tepkinizi sonuna kadar verin” mesajları veriyor.

ADANA VE MANAVGAT’TA YAŞANAN VAHŞET

12 Şubat’ta Adana’da meydana gelen olayda, alkollü şekilde komşusunun sokak düğününe giden Sedat K. bir süre sonra evde uyumakta olan 3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmişti. Tecavüz esnasında odaya giren mahalle sakinleri çıplak halde yakaladıkları tecavüzcü Sedat K.’yı linç etmeye kalkışmıştı. Olay esnasında evden çıplak olarak kaçan cani sapık polis ekiplerince yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.Antalya Manavgat’ta yaşanan cinsel istismar olayı kan dondurdu. İddiaya göre; Baba kanser hastası eşinin tedavi gördüğü sırada 4,5 yaşındaki öz kızına 1,5 yıl boyunca istismarda bulundu.

 

 

İlginizi Çekebilir

Uludağ’ın ölüm yoluna bariyerli önlem

Bursa’da son 3 yılda 3 kişinin hayatını kaybedip 100’e yakın vatandaşında yaralandığı, Uludağ yolunu şehrin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir