Ceyhun İrgil’den skandal kampanya!

Fetih BAĞCI

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 25. ve 26. dönem Bursa milletvekili olan Dr. Ceyhun İrgil, sosyal medya hesabından başlattığı toplumu ayrıştırıcı ve kamplaştırıcı bağnaz bir kampanya ile kamuoyunu şoke etti.

Meclis’te olduğu dönemde FETÖ’cülere attığı destekle bilinen İrgil, örneğine sadece bağnaz ve faşist kafalarda rastlanan bir mantıkla duvarında Atatürk resmi olmayan iş yerlerinden alışveriş yapmayacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi 25. ve 26. dönem Bursa Milletvekilli Dr. Ceyhun İrgil, yine çok tartışılacak bir açıklama ile kamuoyu gündemine geldi. Twitter hesabından  duvarında Atatürk fotoğrafı olmayan işyerlerinden alışveriş  yapmayacağını  dile getiren İrgil, ayrışmayı adeta sokağa taşımak isteyenlere çanak tuttu.

İŞTE O MESAJ

Dr. Ceyhun İrgil’in Twitter hesabından önceki gün yaptığı paylaşımda yer alan ve kamuoyunda şoke etkisi oluşturan mesaj şöyle; “Bundan sonra ülkenin kurucularına ve Kuvayi Milliye ruhuna saygısızlık yapanları engelleyeceğim ve kendi kararım; duvarında Atatürk olmayan hiçbir işletmeden alışveriş yapmamaya gayret edeceğim. Atatürk’e saygısı ve vefası olmayanla işim olmaz”

TÜRKİYE BU KAFAYI HAK ETMİYOR

İrgil’e göre tüm iş yerleri duvarlarına Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını asmak zorunda. Aksi durumda alışveriş yapmayacak. İrgil’in bu paylaşımı özellikle Bursa’daki bir kısım CHP’li tarafından kampanyaya dönüştürülmüş durumda. Öyle ki bazıları haddini aşarak Osmanlı, Selçuklu devletlerinin arma flamalarını dükkanına asanlara hakaret ederek bu bağnaz kampanyaya destek veriyor. Demokratik bir devlet olan Türkiye’de bir kesim tarafından iş yeri duvarlarına asılacak argümanların bile dayatılması oldukça manidar.

SOSYAL MEDYADA FAŞİST SÖYLEMLER

Dr. Ceyhun İrgil’in mesajıyla başlayan ve bir kesim CHP’li tarafından sosyal medyada başlatılan yobaz kampanyaya destek verenler, kendileri gibi düşünmeyen herkese hakaret edip adata içlerindeki nefreti kusuyor. Atatürk resmi asmayanları Atatürk ve ülke düşmanı ilan edecek kadar pervasızlaşanlar, her zaman yaptıkları gibi Atatürk’ün arkasına sığınarak içlerindeki nefreti topluma kusuyor. İrgil’in mesajının altına onlarca faşizm kokan mesaj yazılırken, AK Parti ve muhafazakar kesime hakaretler yağdırılması da cabası.

YA TAM TERSİ KAMPANYA BAŞLARSA

Olayın bir başka tarafı ise Atatürk’ün arkasına sığınıp muhafazakâr sağ kesime ambargo uygulayan CHP’nin yobazlarının başlattığı kampanyaya karşı sağ kesimde tam tersi bir kampanya başlatırsa ne olacak? Yarın bir gün CHP’lilerle alışveriş yapmıyoruz diye bir kampanya başlarsa bunda tüm ülke zarar görmez mi? Demokratik bir ülke olan Türkiye’de herkes duvarına yasal çerçeveler dâhilinde istediği argümanı asıp asmama hakkına sahipken, ‘Atatürk resmi asacaksın’ dayatmasının mantık olarak karşılığını bulmak oldukça güç.

İRGİL’E BİR KAÇ HATIRLATMA

Ceyhun İrgil’in kendisi de TBMM çatısı altındayken CHP’li milletvekilleri arasında Atatürk resmini duvardan indirmeyle ilgili bir skandal yaşanmıştı. Milletvekillerinden birisi duvarındaki Atatürk fotoğrafını indirmiş ve buna Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka tepki göstermişti. Resmi indirene ceza uygulanmazken Nazlıaka partiden atılmış ve bir daha da geri dönememişti. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için kurşun sıkan PKK’lıların cenazelerine CHP milletvekilleri katılmıştı. HDP milletvekili Sırrı Sakık “Atatürk’ün askerleriyiz” sloganı atanlara “İt sürüleri” demişti. CHP sırf o parti oy barajı geçsin diye son iki seçimde büyük destek sağlamış ve bir çok CHP’li o partiye oy vermişti.

VE BİR KAÇ SORU

Onlarca örneğin eklenebileceği bu olayların yaşandığı CHP’de milletvekilliği yapan Ceyhun İrgil, kendi partisine neden tepki koymadı. Esnaf işletmenin duvarında fotoğraf isteyen İrgil, Atatürk’e hakaret edenlerle kol kola giren CHP’den istifa etmeyi neden düşünmedi? Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde Atatürk posterlerinin bölücü partinin bayraklarıyla yan yana meydanlarda yer almasına neden tepki göstermedi? Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya yönelen FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kontrollü darbe söylemlerine ve FETÖ bağlantısı ispatlanan isimlere kol kanat germesine sessiz kalmasının nedeni neydi? Aynı şekilde Türkiye’nin yaşam hakkına kast eden PYD ve YPG’ye terör örgütü diyemeyen bir partide Atatürkçü biri olarak nasıl hala duruyor?

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Milletvekili Esgin, rakamlarla açıkladı! Türkiye’deki sağlık reformu…

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, Türkiye’nin sağlık alanındaki 16 yıllık devrim niteliğinde dönüşümünü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir