Döndü Teyze yardım bekliyor

Bursa’da yakalandığı hastalık nedeniyle 170 kiloya ulaşan ve senelerdir bir odada hayatını sürdürmeye çalışan Döndü Altın, bir türlü teşhis konulamayan hastalığına derman arıyor.

Burak TOK

Osmangazi’ye bağlı Hamitler Mahallesi Yağmur Sokak’ta yaşayan 53 yaşındaki Döndü Altın, 170 kilo olması sebebiyle bir odadaki yer yatağında yardım bekliyor. Aşırı kiloları nedeniyle tuvalet başta olmak üzere ihtiyaçlarını kendi başına gideremeyen Döndü Altın’ın, birçok hastaneye gitmesine rağmen hastalığına bir türlü teşhis konulamadı.

20 YILDIR HASTALIĞINA ÇARE ARIYOR

Yaklaşık 20 senedir bu hastalıkla boğuşan Döndü Altın ve Eşi Zekeriya Altın, dertlerine derman olacak doktorlardan çaresiz bir şekilde yardım bekliyor. Yıllardır bir göz odadan dışarıya çıkamadığını göz yaşlarını içinde anlatan Döndü Altın, “Birçok hastaneye gittik. Denemediğimiz, yapmadığımız şey kalmadı. Mideme balon koydular fakat bu da çözüm olmadı. Hastalığıma bir türlü teşhis koyup tedavi edemediler. Sadece kendi ihtiyaçlarımı giderebilecek kadar iyi olsam bana yetecek. Allah rızası için sesimi duyan bana yardım edebilecek doktorlardan yardım bekliyorum. Kendi ihtiyaçlarımı bile gideremiyorum. Eşime, çocuklarıma muhtaç yaşıyorum. Senelerdir yerden, yatağa bile çıkamıyorum. Lütfen elinden gelen, benim derdime şifa olabilecek doktorlar bana yardım etsin.” dedi.

“LÜTFEN BİZE YARDIM EDİN”

Döndü Altın’ın eşi Zekeriya Altın ise, “2000 yılında başladı bu hastalık, götürmediğim hastane baktırmadığım doktor kalmadı. Bir türlü bizim derdimize deva olamadılar. Bize yardımcı olabilecek doktorlardan Allah rızası için yardım bekliyoruz. Devamlı ben başındayım. Kendi ihtiyaçlarını gideremiyor. Ben devamlı yanında olmaya, yardım etmeye çalışıyorum. Maddi imkânımız da yok ama elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Lütfen bize yardım edin.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yaşlı destek programını başlattık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2023 dönemini kapsayan bir yaşlı vizyon belgesinin hazırlandığını belirterek, “Bu çalışmada ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir