FETÖ’nün yeni belgeleri ortaya çıktı

 

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, FETÖ ile ilgili yeni belgelere ilişkin, “Bu yeni delil, şu anda açık ve net olan bu hususu ayrıca teyit etmektedir.” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Çekerek ilçesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan Kemal Batmaz ve Hakan Çiçek’e ait olduğu belirlenen yeni telefon mesajlarının FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in iadesini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine Bozdağ, “15 Temmuz darbe teşebbüsünün FETÖ/PDY terör örgütünün elebaşı teröristbaşı Fetullah Gülen’in talimatlarıyla yapıldığı ve bütün organizasyon aşamasında FETÖ’nün onayının alındığı çok nettir.” ifadelerini kullandı.

Devam eden soruşturmalar ve kovuşturmalar kapsamındaki dosyalardaki delillerin tamamının bunu çok net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayan Bozdağ, tereddüte mahal bırakmayacak şekilde açık bir durumun söz konusu olduğunu belirtti.

“YENİ DELİL AÇIK VE NET”

“Bu yeni delil, şu anda açık ve net olan bu hususu ayrıca teyit etmektedir. FETÖ’nün bu darbe teşebbüsünün içerisinde olduğunu gösteren yüzlerce, binlerce delil var dosyalarda. Çünkü FETÖ’nün ordu içerisinde, emniyet içerisinde ve sivildeki teröristleri el birliğiyle bu darbe teşebbüsünün içinde yer aldılar. Vatandaşımıza, devletimize, milletimize, hukukumuza, Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, demokrasimize kastettiler. Tüm Türk milleti de bunun şahididir. Dosyalarda bunu çok net şekilde ortaya koyan yeterinden fazla delil vardır. Türkiye’nin ABD’ye gönderdiği geçici tutuklama ve FETÖ’nün Türkiye’ye iadesi talebinde bu delillerin tamamı vardır. Bu delillerin tamamı da bu darbenin FETÖ’nün talimatıyla FETÖ’nün teröristleri tarafından gerçekleştirildiğini göstermektedir. Bu yeni delil elbetteki bu konudaki delilleri teyit eder yeni bir delil. Yani Pensilvanya ile darbeye karışanlar arasındaki görüşmeleri ortaya koyuyor. Tabii bu da son derece önemlidir. ABD’den bizim beklediğimiz şey… FETÖ’nün darbe teşebbüsünü yaptığı ve yaptırdığı ve bunun bir numaralı faili olduğu gerçeğini artık bütün dosyadaki veriler ortaya koyuyor. Son delil de tam net bir şekilde FETÖ ile yazışmaları ortaya koyuyor.” Bekir Bozdağ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da darbe girişiminin ardından darbeci askerlerin kendisini teröristbaşı Gülen ile görüştürmek istediklerini, kendisinin bunu reddettiğini ifade ettiğini hatırlattı.

“İADE ETMEMEKTE ISRARLILAR”

ABD’nin de darbe girişimini FETÖ’nün yaptığını çok iyi bildiğini aktaran Bozdağ, “Kemal Batmaz ve diğer darbeci teröristlerin toplantı yaptıkları yerler, ABD’ye gidiş gelişleri, bütün bunların hepsi gösteriyor çok net bir şekilde. O nedenle bu son delil bu gerçekliği bir kez daha tekrar etmektedir esasında. Herkesin bildiğini somut bir delille bir kez daha ortaya koymaktadır. ABD, Türkiye’de bu darbeyi FETÖ’nün yaptığını çok net bir şekilde biliyor. Elindeki bilgiler ve belgeler çok net. Ama ABD maalesef bugüne kadar FETÖ’yü Türkiye’ye iade etmeme konusunda bir ısrarın içinde.” (AA)

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yaşlı destek programını başlattık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2023 dönemini kapsayan bir yaşlı vizyon belgesinin hazırlandığını belirterek, “Bu çalışmada ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir