“4 resmi bir gizli ortakları var”

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Yıldırım, Millet İttifakı hakkında, “Bu ittifakın dört resmi ortağı var, bir tane de gizli ortağı var. Gizli ortak HDP’dir, PKK’dır.” dedi.

 

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Millet İttifakı’na ilişkin, “Bu ittifakın dört resmi ortağı var, bir tane de gizli ortağı var. Gizli ortak HDP’dir, PKK’dır. Milletimin bunu bilmesini istiyorum.” dedi.

Yıldırım, partisinin Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi’nde düzenlediği mitingdeki konuşmasında, AK Parti’nin, Mamak’ta 16 yıl boyunca büyük değişimi gerçekleştirdiğini belirterek, daha önce Mamak denildiğinde cezaevi, çöplüğün akla geldiğini, Türkiye’nin 81 ili gibi Ankara’nın doğuya açılan penceresi Mamak’ın da birçok hizmetle tanıştığını ifade etti.

“İkinci bayram” olarak nitelendirdiği 24 Haziran seçimlerine iki gün kaldığına işaret eden Yıldırım, “24 Haziran’da yıkım ekibine gereken cevabı verecek misiniz? İnce eleyip sık dokuyup, İnce’yi eleyip Erdoğan’ı seçecek misiniz?” diye sordu. Bunun üzerine vatandaşlardan “evet” yanıtını alan Yıldırım, “Mamak işi bitirmiş, Mamak sabırsızlanıyor, gün sayıyor.” dedi.

Bu sırada “Gençlik hazır, Başbakanı bekliyor.” sloganı atarak, kendisini çaya davet eden gençlere Başbakan Yıldırım, “La havle vela kuvvet, çay içme zamanı mı? 25’inde akşama kadar oturalım, çay içelim, sohbet edelim, rahat rahat zaferimizi kutlayalım.” yanıtını verdi.

“Bol bol konuşuyorlar, bol bol vaatte bulunuyorlar”

Muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin eleştirilerde bulunan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Piyasada adaylar var, dolanıyorlar. Bol bol konuşuyorlar, bol bol vaatte bulunuyorlar. Bu yıkım ekibinin adaylarının söylediklerine bakıyorsun ortak bir noktaları var, o da ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim de ne olursa olsun.’ Peki buna güçleri yeter mi? Mamak buna izin verir mi? Bu millet buna izin verir mi? Esasında ne tesadüf bazı dost bildiğimiz ülkeler de aynı şeyi söylüyor, bunlarla aynı yere vurgu yapıyorlar. ‘Türkiye bizim için önemli de Tayyip Erdoğan olmasın.’ Sana mı soracak, bu millet senden mi emir alacak? Bu millet Türkiye sevdalısı, adam gibi adam, mazlumun yanında, zalimin karşısında olan Recep Tayyip Erdoğan’ı sana mı yedirecek?”

Milletin, vaatlerde bulunanın kim olduğuna baktığını anlatan Yıldırım, “Senin önceden bu ülke için yaptığın tek hizmet, iş var mı? Ülke için köprü, havaalanı, okul, hastane yaptın mı? Ne konuşuyorsun? Hiçbir tecrüben yok, hiçbir eserin yok. Hoş konuşuyor ama boş konuşuyor. O halde yaparsa, AK Parti yapar. Arkamızda 15 yıldır dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştüren bir AK Parti var.” ifadelerini kullandı.

“O ancak polis memuruna küfür saymakla vaktini geçirir”

AK Parti’nin sorunları torunlara bırakmadığına işaret eden Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Adama sorarlar, bu ülkede 15 yılda Türkiye’yi 3 kat büyüten iktidar kim? 15 yılda bin 245 yeni hastane, 20 bin kilometre bölünmüş yol yapan, 131 yeni üniversite kuran parti hangi parti? 84 bin yeni derslik açan iktidar hangisi? 258 yeni tünel yapan parti, hangi parti? Dünyanın en büyük 6 projesini bitiren parti hangi parti? Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 3. Havalimanı, İstanbul-Ankara Hızlı Treni, Ankara-Konya Hızlı Treni, Avrasya Tüneli, Marmaray, Ankaray, Ovit, Sabuncubeli Tünelleri, say say bitmez. Ben burada bırakayım, gerisini de Muharrem İnce saysın, üç gün boyunca saya saya bitiremez ama kendi yaptığı işin bir tanesini söylesin. O ancak polis memuruna küfür saymakla vaktini geçirir, başka bir iş bilmez bunlar. Ondan sonra çıkıp diyeceksin ki ‘Ben herkesin cumhurbaşkanı olacağım.’ Öyle yağma yok.”

“MİLLET ZANNETİ Kİ DUA EDECEK”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Yıldırım, şunları söyledi: “Adaylığı belli olur olmaz nefes nefese Edirne’ye gitti değil mi? Millet de zannetti ki Selimiye’yi ziyaret edecek, dua edecek, kampanyayı oradan başlatacak ya da Edirne Fatihi Şükrü Paşa’nın ruhuna Fatiha okuyacak. Bir de baktık ki zindanda arkadaşıyla buluştu, Selahattin Demirtaş ile bir araya geldi. (Millet İttifakı) Bu ittifakın dört tane resmi, bir gizli ortağı var. Gizli ortak HDP’dir, PKK’dır. Milletimin bunu bilmesini istiyorum. Bu ülkenin birliği, beraberliği, kardeşliği için büyük bedel ödedik. Terörle büyük mücadele verdik, şehitler, gaziler verdik. Birçok masum insanımızın çukur, hendek siyasetinde hayatını kararttı. Kobani olaylarında halkı isyana çağıran adam, şimdi CHP ile kol kola. Nasıl oluyor bu iş? Herkes aklını başına toplasın. Bu ülkenin birliğine, bağımsızlığına, toprak bütünlüğüne, bayrağına göz dikenlere karşı, bu millet dimdik 15 Temmuz’da ayakta olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde ülkeyi korumaya hazırdır, her zaman görev başındadır.”

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 3 milyar metreküp rezerve sahip gaz sahaları keşfedildi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trakya’da mevcut doğal gaz üretimimizi 2 katına çıkaracak 3 milyar metreküp rezerve sahip ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir