45 yıl sonra Timsah’tan ‘1’ ilk

Sercan Güler

Süper Lig’in 6 haftası geride kalırken yeşil-beyazlılar 5 kez rakipleri ile berabere kalarak 45 senenin ardından ilk kez 5 hafta üst üste sahadan beraberlikle ayrılmış oldu. Öte yandan yeşil-beyazlılar 12 sezon sonra  ilk 6 haftayı galibiyetsiz kapatırken, savunma anlamında da son 8 sezonun en iyi performansını ortaya koydu.

Süper Lig’de 6. haftanın perdesi bugün oynanacak maçlarla kapanacakken yeşil-beyazlıların 6 haftalık performansı ilginç bir tablo oluşturdu. Sezon başında yeniden yapılanarak deri değiştiren Timsah, son 2 sezonda ortaya koyulan performansın üstüne perde çekerken, göz dolduran futbolunu puan durumuna yansıtamadı. 6 haftada aleyhine işleyen VAR kararları ile birlikte defalarca hayal kırıklığına uğrayan Bursaspor’un 3 golü VAR kararı ile iptal edilirken benzer kararlar ile de yeşil-beyazlı takım ve yönetim büyük ölçüde yıprandı. Her şeye rağmen futboluyla göz dolduran ve her maça 3 puan parolası ile çıkan Bursaspor 6 haftalık süreç içerisinde gösterdiği performansla ilerleyen haftalara umut dolu futbolunu taşıdı.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan, Millet ittifakına seslendi; “İstiklal Marşı’nı dahi okumayanlarla nasıl kol kola giriyorsunuz?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin bekası, milletimizin huzuru, evlatlarımızın geleceği için 31 Mart seçimlerinden tarihi bir zaferle ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir