ABD Ortadoğu’dan temizlenmeli!

Bütün dünyanın eli, kolu, gözü Ortadoğu’nun üzerinde ve bir an olsun ayrılmıyor. Adını bildiğimiz veya bilmediğimiz birçok terör örgütü bölgede her gün filizlenmeye devam ediyor. Halkın bir kısmını mezhepleriyle bir kısmını ırklarıyla vuruyorlar. Nerede bir farklılık bulurlarsa orada bitiyorlar. İnsanları bir birlerine düşürüp bölgedeki kanla besleniyorlar. Bu da terör örgütlerini birer birer bitirmenin imkânı olmadığını artık çok açık bir şekilde ortaya çıkarıyor. Bu örgütlerin bölgede filizlenmesini sağlayan, destek veren devletlerin başları ezilmesi ve bölgeden temizlenmesi gerekiyor.

PKK/PYD’ ye TIR’lar dolusu silah yardımında bulunan ABD, yani Amerika Bölücü Devletleri diyorum ben onlara kısaca, işte bu devletin bu bölgeden çıkarılması gerekiyor. Bölgedeki politikalarına göre sürekli bir terör örgütü üretiyorlar. Bir örgütün kafasını eziyorsun, hop bir tane peydahlanmış. Sakalı değil, kolu kesmeliyiz ki bir daha çıkmasınlar.

Dünya genelinde, en fazla askeri üssü bulunan ülkeler arasında ABD ilk sırada yer alıyor. Yabancı askeri üslerin yüzde 95’ine sahip olan ABD’nin, 150’nin üzerinde ülkede fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Bu veriler de zaten ABD’yi süper güç yapıyor. İstediği gibi çiziyor istediği gibi yönetiyor. Canı sıkılınca vuruyor,  canı sıkılınca yakıyor. Tek bir mesajı var tabii ki “ En güçlü benim” algısı oluşturmak ve bunu başarıyor.

Amerika’nın neredeyse tüm Müslüman ülkelerde varlık gösteriyor. Ortadoğu’daki Arap ülkelerinin hemen hemen tamamında ABD’nin askeri üsleri bulunuyor. Bu ülkeler de İran’ın batı sınırında yer alıyor. Irak, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Türkiye ABD askeri üslerinin olduğu ülkelerden bazıları.  Bu noktalarda çıkarlarına ters düştüğü yerlerde ya kendi devreye giriyor ya da bölgelerdeki farklıklardan besleniyor.

Bu devlet bayrak, arma, vicdan gibi unsurları pek gözetmiyor. Yeri geliyor PYD/PKK kamuflajına bürünüş askerleri ortaya çıkıyor.  Girdiği bölgelerdeki karmaşalarla kendi gücünü gösteriyor. Maalesef olan masum insanlara oluyor.  Bölgenin bu unsurlardan temizlenmesi ve ortak bir liderin ortaya çıkarılması gerekiyor. Irak ve Suriye’deki tüm sivilleri kapsayan haklarına, özgürlüklerine, fikirlerine tam destek veren bir liderlere ihtiyacı var bu toprakların. Böyle bir liderin ABD önceliğinde halka tanıtımı yapılmadan bu işi Müslümanlar olarak kendi aramızda bitirmeliyiz.

Her ne kadar özellikle şuan Irak ve Suriye’de toprakları bölünmüş gibi gözükse de Irak Kürt Bölgesel Yönetimin bu bölünmüşlükten beslenerek bağımsızlık istemesi sonuç alamadı. Bu da ülke de hala bir umut olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. IKBY’de ellerde İsrail bayraklarıyla gayri resmi bağımsızlık referandumun hunharca kutlanmıştı ve geri adım atılmayacağını sert sözlerle iletilmişti. Ama bugün işler tam tersine döndü. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Irak Federal Mahkemesi’nin referandumla ilgili “Anayasada hiçbir bileşenin ayrılma hakkının olmadığı” yönündeki kararına, “Karara saygı duyuyoruz. Bunun, sorunların çözümü için kapsamlı, ulusal bir diyaloğu başlatması gerekiyor” şeklinde yanıt verdi.

Ortadoğu’da hangi ırk, hangi din veya her hangi bir farklılık, ne olursa olsun ayrılma gibi bir lüksleri yoktur. Ne zaman tek yumruk içinde birlik olursa o zaman özgürlüklerine, rahatlıklarına kavuşacaklardır. Bu birleşmenin de ilk adımı olarak ABD’nin İslam güçleri tarafından Müslüman topraklarından temizlenmesiyle başlayacaktır. İkinci adım olarak ise Irak ve Suriye’de birliği sağlayacak halkı tek bayrak toprak altında toplayacak büyük bir lidere ihtiyaç olacaktır.

 

 

İlginizi Çekebilir

Mock data unit testing

İP Başkanı Meral’in neye dayanarak atıp tuttuğunu ve başını derde soktuğunu merak edenler için konuyu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir