AH KUDÜS

Mukaddes bir belde olan Kudüs’ün tarihi geçmişini tahlil etmeyeceğim. İşin bu yönünü tarihçilere bırakarak benim sahama giren konumunu, karınca kararınca izaha çalışacağım.

Evvela şunu ifade etmek isterim: Üç dinin merkezi olarak lanse edilmesi son derece yanlıştır. Zira üç dinin tabiri tamamen yanlıştır ve tam bir hezeyandır. Üç din diye bir şey yoktur. Allah(c.c.) katında hak din İslam’dır, din diye yutturulan diğer dinler muharreftir.

Hıristiyanların elindeki İncil Allah’ın gönderdiği İncil’le uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. Yahudilerin elindeki Tevrat da aynıdır. Onun için Kudüs sadece İslam’ın başkentidir.

Kudüs sadece Filistinlilerin de başkenti değildir. İslam aleminin üç tane mukaddesi vardır. Mekke-i Mükerreme’de bulunan Beytullah, Kudüs de bulunan Beytül Makdis Mescid-i Aksa, Medine’de bulunan Mescid-i Nebevi. Kıyamete kadar bu üç mekân, bütün Müslümanların başkentidir.

Her ne kadar büyük şeytan fitne başı, haklıların hukukunu değil güçlülerin hukukunu savunan Trump salyalı ağzı, ceberut suratı ile Kudüs’ü İsrail denen dünyanın en adi, en şerefsiz ve en aşağılık devlet müsveddesinin başkenti ilan etse de bu durum gerçekleri değiştirmez. “Zulüm ile abad olan, kahrı ile berbat olur.”

Cenabı Hak Kur-an-ı Kerim’de: “ Barekna hevlehu” yani o mescidi aksanın etrafını mübarek kıldık, şerefli kıldık buyurmaktadır. Zira etrafı binlerce Peygamber, Evliya, Şüheda ile süslenmiştir.

Peygamberimiz Miraç gecesi gelmiş geçmiş cümle Enbiyaya imam olarak burada namaz kıldırmışıdır. Bugün ise bu mekânlar melun İsrail askerlerinin kendileri gibi necis olan ayaklar altında kirlenmektedir.

Mescid-i Aksa bu durumda iken huzur içinde uyumak bize haramdır. Şairin dediği gibi: “Bak Mescid-i Aksa’sız kutluyoruz Miracı, perişan halimize acı Allah’ım acı.”

Cenabı Hak birçok ayeti celilerinde Allah’ın ipine toptan sarılın asla tefrikaya düşmeyin derken, en büyük zulüm altında olan Filistinli Müslümanlar bile ikiye bölünmüş, El fetih ve Hamas birbirine düşmüşler, İsrail köpeği de evvela parçala sonra yut politikasını en iyi şekilde uyguluyor.

Suud hükümeti, mısır ve birçok İslam hükümetleri de sırtlarını Amerika’ya dayamış keyif çatıyorlar. Bre ahmaklar domuzdan post, gavurdan dost olmaz prensibini duymadınız mı?

Bugün Filistin’in başına gelenler yarın sizin başınıza da gelecek. Sözlerimi M. Akif’in dizleri ile bitiriyorum. “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”

Selam olsun Hakka tabi olanlara…

İlginizi Çekebilir

Mustafa Öztürk üzerinden hali pürmelalimiz

İslam düşüncesinde yer alan ‘tarihselci’ çizginin günümüzdeki önde gelen müdafilerinden Mustafa Öztürk geçtiğimiz günlerde Alman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir