Son Haberler

Artık, AK Parti’nin hata yapma şansı yoktur.  

 

AK Parti Afyon kampından Genel Başkanın mesajı net, “ Bunu ben istemiyorum, Millet istiyor, Milletle inatlaşılmaz,  hele hele kavga hiç edilmez. Milletle inatlaşırsanız gereğini sandıkta yapar.” Reis’in bu konudaki kararı net, partideki yenilenme süreci devam edecek. Milletin istemediği, şaibeli Belediye Başkanları, İl, ilçe başkan ve yöneticileri ya görevlerinden kendileri ayrılacak, ya da bir şekilde ayrılmak zorunda kalacaklar.

Seçimlere gidilmeden önce milletin partisi olan AK Parti yine milletin istediği doğrultuda yöneticilerle, adaylarla milletin karşısına çıkacak.  Bu süreç ne kadar çabuk tamamlanırsa o kadar iyi olacak ve milletin beklentisi bir şekilde yerine gelecek ki, bu konuda parti üzerindeki gerilim sona ersin. Yoksa seçimde milletin yapacağı tasfiye parti için çok daha vahim sonuçlar doğurabilir. Şimdi beklentimiz kendini bilen kişilerin bir şekilde bulundukları görevleri bir an önce uygun bir şekilde terk etmeleridir.

Afrin’in yolu İdlib’ten geçiyor. Astana süreci işliyor. İdlib’i içte Türkiye, dışta Rusya koruyacak. ABD bu işe fena halde bozuldu. Ne yapacağını şaşırmış durumda, aldığı ani ve saçma sapan bir kararla Türkiye’deki vizeleri durdurdu. Türkiye ise aynı ile karşılık vererek ABD’den Türkiye’ye yapılan vizeleri durdurdu. Cumhurbaşkanımız yapılan işin son derece üzücü olduğunu ve Türkiye’nin ne kabile ne de kabile devleti olmadığını Ukranya’dan dünyaya duyurdu.

Aslına ABD, Gezi olaylarında ilk yenilgisini aldı. Sonra 17-25 Aralık yargı darbesi operasyonlarında sırt üstü oldu.  Mit TIR’ları olayında, sonunda kendisi çuvala girdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, milleten aldığı karşı darbe ile yerle bir oldu. Ve bu yenilginin sonunda ne yapacağını şaşırdı. Artık yapabileceği hiçbir planın tutabilmesi mümkün değil. Bunu net olarak biliyor. Özellikle 15 Temmuz akşamı Türkiye milletinin bir ve beraber olarak ortaya koymuş oldukları müthiş direnişin karşısında, bundan sonrada uygulayabileceği bir planın tutup tutmayacağından emin değil, hata hiç umudu yok.

Evet, biz neticede sadece var olan bir FETÖ terör örgütü ile, PKK ile mücadele etmiyoruz. Bizim mücadelemiz tamamen ABD ve onun yandaşları ile. Bugün bu çok daha açık olarak ortaya çıkmış durumda. ABD nin maskesi bazen bize FETÖ, bazen PKK olarak gözüküyor. İŞİD olarak ta çıkıyor. Aslında süper Devlet görünümünde olanlar bir şekilde bu terör örgütlerini kullanarak birbirlerine şifreli mesajlar veriyor. Terör örgütleri, birbirleri ile satranç oynayan Devletlerin satranç tahtasındaki piyonlar gibi.

Kuzey ırakta, Suriye’de,  PKK, PYD, PJK bunların hepsi aynı yerden beslenen Kürt tandanslı görünen örgütler.  Hatay’ın dibinde Afrin bölgesi PYD’nin elinde gözüküyor. Bu bölgede Kürt, Türk nüfus var.  Zaman zaman Hatay’ın Amanos dağlarında baş gösteren PKK terör eylemleri genelde Afrin bölgesinden buraya giriş yapıyor. Daha önce birçok terör eylemi gerçekleştirdiler ve birçok canımızı şehit verdik. 2010 yılında Deniz İkmal komutanlığına dahi roketatarlı saldırıyı bu Amanos gurubu üstlenmişti.

Artık Afrin bölgesinin de PKK-PYD den tamamen temizlenmesi, Amanos’u besleyen bu hain yapının ortadan kalkması gerekiyor. İşte şimdi ABD bunun derdine düştü. Fırat kalkanı ile İŞİD tehdidinden uzaklaşan Türkiye, şimdi İdlib harekâtı ile netice de Afrin‘in Fırat’ın doğusundaki PYD ile olan bağlarını kesmiş olacak.

Artık buradan geriye dönüş pek gözükmüyor. Washington savaş tamtamlarını çalalı çok oldu. 2001 ikiz kuleler saldırısından beri dünyada akan Müslüman kanı giderek daha fazla aktı, akmaya devam ediyor. ABD kan ile beslenmiş bugününe kan ile, zalimlikle, zulüm ile gelmiş olan bir ülke. Zulüm ile abat olunmaz. ABD için bundan böyle dünyada yolun sonu. Ya zulümden vazgeçecek, ya da yok olacak. Dünyanın en borçlu ülkesi, Ülkede basılı olan dolar kadar hatta daha fazla ülkesinin dışında dolar var. Kimin cebinde dolar varsa, ABD onların hepsine borçlu. Bankalarındaki hesaplarından Arap şeyhleri paralarını çekmeye kalksa, ödeme yapamaz. Sadece Kral Fahd ailesinin trilyon doları var.

Onun için ABD savaştığı sürece gücünü koruyacağına inanıyor. Silah tüccarları silah satacak. İç bütünlüğünü böyle sağlayacak. Dünyaya kendini güçlü göstererek, kabadayılığını sürdürecek. Bu daha ne kadar devam eder. Elbette uzun süre devam edemez. Bir şekilde bu işin ucu dönüp dolaşıp bize geliyor. Orta doğuda, Müslüman ülkelerde Türkiye’nin birleştiriciliği işe yarayıp, birlik ve beraberlik kısa sürede sağlanırsa bu süreç kısa olur.  Yoksa uzun yıllar bu bölgelerde kaos sona ermez.

Savaş istemiyoruz. Ancak eğer savaş bize gelmişse de hoş gelmiş sefa gelmiş. Allah içimizden şehitler ayırmak istiyor. Öncüleri seçmek istiyor. Bizler ya bu yolda ölür şehit oluruz, yada zafer bizimle olur. Asla geri dönmeyiz. İşte ABD yi korkutan da budur.

Bundan böyle Ak Parti’nin hata yapma şansı hiç yok, yapamaz. Milletin bu asil duruşu karşısında Ak Partide bir şekilde yer edinmiş kişilerin bilerek veya bilmeyerek hata yapma şansları yok. Eğer bu saatten sonra birisi görevini kötüye kullanır, bulunduğu makamı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya kalkar, hele hele rüşvet falan gibi işlere bulaşmaya kalkarsa,  adaleti elden bırakırsa, bu Millet onu Reis’in almasına da bırakmaz, gider kendi indirir. Şimdi bu Millet AK Parti’yi kendisi olarak görüyor, sahiplendiği Devletinin emanet ettiği emanetçisi olarak görüyor. Emanetine hıyanetlik edeni de asla af etmez.

AK Parti’de yöneticiliğe talip olanların bunu da artık çok iyi bilmeleri, ona göre aday olmaları gerekir.

Selam, sevgi ve dua ile…

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Havuzlara dikkat edilmeli…

Malum havalar çok sıcak ve sıcaktan bunalan özellikle çocukların yaz aylarında en büyük eğlencesi sitelerindeki ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir