Bir öyle, bir böyle

Bu hafta sonrasında da belli oldu ki bu takım bize rahat nefes aldırmamakta kararlı. Ligin son haftalarına doğru yine saç baş yolmaya, hop oturup hop kalkmaya bizi şimdiden hazırlamaya başladılar. Bir hafta önce kazanıyor, rahat bir nefes aldırıyor, bir sonraki hafta yine hüsran. Kayseri galibiyeti sonrası herkesin bir şeylerin farkında olduğundan bahsetmiştim, ne yazık ki erken davranmışım.

Şimdi puan durumuna bakacak olursak;

Bursaspor 12.sırada ve puanı 30. Hemen altında Aytemiz Alanyaspor var puanı 27. Alanyaspor dediğimiz de birkaç hafta önce bizi, bu hafta da Başakşehir’i sahadan sildi. Sonra sırasıyla 14. Gençlerbirliği puanı 26, 15. Antalyaspor puanı 25, 16. Osmanlıspor 24 puan,  17. Atiker Konyaspor puanı 21 ve 18. Kardemir Karabükspor puanı 12. Bence Karabükspor bu sene için havluyu çoktan attı sadece matematiksel olarak kesinleşmesi bekleniyor. Ama diğer 2 takım için tam bir ateş hattı durumu mevcut. 24 puanı baz alırsak, düşme hattı ile aramızda sadece 6 puan var. 3 puanlık sistemde altı üstü 2 maç eder. Yani durum hiç rahatlatıcı değil. Peki durum böyleyken biz Osmanlıspor maçında neler yaptık?

Bir kere takıma devre arası katılan ve oynadığı her maçta takımın ayakta kalan isimlerinden biri olmayı başarabilen Bostock yedekti. Neden? Nedir bu Agu merakı? Adam oynayamıyor işte. Hadi yedekti tamam, peki Grozav mı Bostock mu? Oyuna 1 saniye bile dahil olmamasını anlayamıyorum.

Ben hayatımda ilk defa bir futbolcunun form grafiğinin en üstten en alta bu kadar hızlı düştüğünü görüyorum, Yusuf Erdoğan. Hiçbir varlık gösteremiyor. Aldığı her topu eziyor, bizi de gerek tribünde gerekse ekran başında çok üzüyor. Durum böyleyken Delarge ile daha önce değişmeliydi.

Agu ise hala yokları oynamaya devam ediyor. Badu ile olan uyumu mu yoksa standart ilk haftalardaki yabancı oyuncu çırpınışı mı ona bu kadar bel bağlamamıza neden oldu bilmiyorum ama artık sahada varlığı bile belli olmuyor.

Şimdi Bursaspor’u gerçekten bilen, seven, takip eden 100 kişiyi çevirsek ve onlara desek ki; “Takımda en güven veren oyuncu kim?” Eminim en az 90 tanesi “Kalecimiz Harun!” diyecektir. Sahiden öyle mi? Yediğin golleri kabullenmiyorum Harun. Sen Türkiye’nin son yıllardaki en formda kalecisisin. Sana hiç yakışmayan goller. Bir an önce kendine gelmen dileğiyle.

Son olarak, maç izlerken sürekli duyduğum ve aşırı rahatsız olduğum bir durumdan bahsetmek istiyorum. Bu yayıncı kuruluş spiker ve yorumcularının Bursaspor’la olan derdi nedir? Adam 90 dakika boyunca bizim oyuncularımızı eleştirip durdu. Oynayan 14 oyuncu da yorumcudan nasibini aldı. Osmanlıspor hakkında bir tane olumsuz yorum yapmadılar maç boyu. Neden? Ben bunu asla kabul etmiyorum!

Uzun lafın kısası yine hüsranla biten bir hafta. Bu takım artık bir istikrar sağlamalı. Bursaspor, seriler yakalaması gereken bir takımdır, diğer takımlara seri bozduracak bir takım değil! Lütfen kendinize gelin ve istikrarlı olun. Bir öyle, bir böyle olup işi yine son anlara bırakmayın.

 

İlginizi Çekebilir

YENİ BİR HAÇLI SEFERİ (ı)

Yeni Zelanda’da 15 Mart günü 28 yaşındaki Brenton Harrison Tarrant adlı bir terörist Christchurch kentinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir