Birbirimizi sevmeden olmaz…

Geçtiğimiz günlerde 11 kadın Dubai dönüşü İran’da düşen uçakta can verdi. 11 kadının feci şekilde can vermesinin ardından hiç de güzel olmayan gelişmeler de yaşandı.

Asla tartışmamamız gereken şeyler tartışıldı, özellikle sosyal medyada. Sonuç olarak 11 can gitmişti ve odaklanmamız gereken bu acıydı. 11 genç insanın arkasından çok çirkin yakıştırmalar da oldu, hiçbir acıya hassasiyet göstermeyen bir kesimin bu kazaya çok daha büyük bir hassasiyet gösterdiğini de gördük ve yaşadık.

Bir gerçeği daha gösterdi ki bu kaza bize, toplumumuzda belli kesimlerin birbirini sevmediği… Bugün 11 genç kadının arkasından kültürümüz ve inançlarımız gereği asla söylenmemesi gereken sözler söyleyenlerle, bu olaya gösterdiği hassasiyeti diğer olaylara göstermeyenlerin aslında çok da bir farkı yok birbirlerinden. Aynı günlerde Tokat’ta yaşanan ve aynı sayıda insanımızı kaybettiğimiz otobüs kazası asla gündeme gelmedi. Keşke acılarımızı ve sevinçlerimizi hep beraber birbirimize sarılarak yaşayabilsek ne güzel olur öyle değil mi?

Jet kazasında ölenlerin de otobüs kazasında ölenlerin de milletimizin mensupları olarak aynı hassasiyetle bakabilsek ve arkalarından sadece dua etsek. Acıları ve sevinçleri birbirimize sarılarak, millet ve ümmet olmanın idrakiyle yaşamak umudu ve ümidiyle…

 

 

İlginizi Çekebilir

Bursaspor için fırsat zamanı

Süper Lig’in 26. haftasında evinde Galatasaray’a karşı 2-0 öne geçtiği mücadeleyi 3-2 kaybeden Bursaspor Milli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir