Birkaç ‘?’

Geçen hafta Beşiktaş karşısında oynanan futboldan, gösterilen mücadeleden sonra bu hafta Akhisar karşısında OYNANAMAYANFUTBOL hiç yakışmadı. Ligin son sıralarına demir atmış takımlar karşısında kazanabilmek, hiç değilse puan alabilmek için daha ne olması gerekir? Kadro desen tamam, moral motivasyon desen o da tamam, taraftar desteği desen o da üst düzeyde, daha ne istiyorsunuz?

Deplasman olmasına rağmen biletler çıktığı gibi tükenmiş, taraftar inanmış, peşinizden yollara düşüp deplasmana gelmiş, maç boyu desteğini göstermiş, rakip takım taraftarlarının seslerini maç boyunca bastırmış, peki ya siz ne yapıyorsunuz? NEDEN FUTBOL ADINA HERHANGİ OLUMLU BİR ŞEY GÖSTEREMİYORSUNUZ?

Aradan geçen 1 haftada ne değişmiş olabilir? Beşiktaş’a sahayı dar eden, kazanmak için, taraftarı için, üstünde taşıdığı formanın hakkını verebilmek için canını dişine takan o futbolculara ne oldu?

Haftalardır süren kötü futbol Beşiktaş maçı ile bitmişken, yükselişe geçmek için daha güzel bir fırsat olabilir mi? Neden yükselemiyorsunuz?

Le Guen’in maç sonu yaptığı açıklamalarda göze çarpan bazı olumlu söylemler var. Yani olumlu derken Le Guen’in kendi içinde olumlu gördüğü şeyler. O şeyleri biz neden göremiyoruz? Hani mücadele, istek falan. Acaba ben yanlış maçı mı izledim? Ya da saha kenarından daha mı farklı görünüyor? Kim bilir, belki de sahiden öyledir ama hocam biz öyle görmüyoruz, bunu da bil.

Mesela ben “tehlikeli” ya da “net” diye nitelendirebileceğim bir tane pozisyon hatırlıyorum o da Delarge’ın yakaladığı pozisyon onun dışında başka herhangi bir şey YOK. Neden? 90 küsür dakika neyinize yetmiyor? Bu kadar mı kötüsünüz? Hayır, değilsiniz! Yani en azından geçen hafta değildiniz.

Oyuncular hakkındaki“?”ise apayrı bir konu. Kembo’nun hazır olmadığı yürüyüşünden bile belli değil mi? Ya da Yusuf’un sağ değil de sol kanatta daha verimli olduğu? Sahada ayakta kalmaya çalışan isimler Badu, Bostock ve Aziz ile sınırlı farkındasınız değil mi? 11+3 kişiden sadece 3 kişi, ne yazık! Çok güven veren stoper hattımızın bile ayakları titriyor, farkında mısınız? Her oyuncu değişikliğinin takımdaki en az 2 oyuncunun yerinin değişmesine sebep olması ne kadar faydalı?

Ortaya çıkan bu tablonun en can sıkıcı kısımlarından biri de; kazanamama serisine sahip takımların bu serileri bizim ile bozuyor olmaları. Önce Alanya şimdi de Akhisar. Daha ne kadar devam edecek böyle?

Geçen sene yaşananlardan hiç kimse ders almadı mı? Biz yine gerek ekran başında gerekse tribünde saçımızı başımızı mı yolacağız? Oturup ağız tadıyla, gerilmeden, stres olmadan bir tane dahi olsa maç izleyemeyecek miyiz? Ligin son sıralarındaki takımlara karşı bile kazanamıyorsan, bu maç özelinde konuşursak pozisyon bile bulamıyorsan, bu işin sonu nereye varacak?

Haftaya evde ne kadar zorlu bir maç bekliyor biliyor musunuz? Hem de yalnız olacaksınız, tek başınıza olacaksınız bakalım o maç nasıl sonuçlanacak. Umarım cezalı tribünlerin sessizliği ve soğukluğu sizi kendinize getirir ve bu kötü gidişata bir şekilde son verirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Mustafa Öztürk üzerinden hali pürmelalimiz

İslam düşüncesinde yer alan ‘tarihselci’ çizginin günümüzdeki önde gelen müdafilerinden Mustafa Öztürk geçtiğimiz günlerde Alman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir