Canavarca hisler ve yeni Haçlı Seferi

Basında “İslamofobi” olarak adlandırılan bir durum var. Bence bu hatalı bir adlandırma. Bunlarınki İslam fobisi falan değil resmen canavarca hisler besleme olayı. Britanya’da son günlerde dağıtılan ve “3 Nisan’da Bir Müslüman Cezalandır” başlığı taşıyan mektuplar bunu açıkça gösteriyor. İngiltere Başbakanı Theresa May’in de karşı tavır aldığı bu mektuplar şimdi ortaya çıktıysa da bunun hazırlıklarının yapılması tam bir sene önce başlamıştı.

Eş durumundan dolayı bir ayağımız Britanya’da olduğundan oradaki gelişmeleri oldukça yakın takip etme imkânımız var. Geçtiğimiz sene bu zamanlarda İngiltere, Galler ve İskoçya’da bazı grupların gizli toplantılar yapıp İslam karşıtı eylemler planladığı istihbaratını almam hiç de zor olmamıştı. Bu grupların silahlandığını da öğrenmiştim. Durumu MI5 ve MI6 çok iyi biliyor ama parmağını dahi oynatmıyordu. Scotland Yard (Emniyet Müdürlüğü dedektif masası) da aynı biçimde biliyor ama önlem alma gibi bir girişimi olmuyordu.

Yapabileceklerim sınırlıydı ama ben elimden geleni yapmak için kararlıydım. Britanya’da tanıdığım Müslümanlara anlatmaya çalıştım. Onlar “İslamofobinin” ne kadar yüksek olduğunu iyi biliyorlarsa da durumun ciddiyetini tam olarak kavrayamıyorlar, saldırılar yaşıyorlarsa da bu kadar canice olabileceğine pek de ihtimal vermiyor, vermek istemiyorlardı. Ne yazık ki durum pek öyle değildi. Aldığım bilgiler durumun çok daha vahim olduğunu gösteriyordu. Sürekli gizli toplantılar yapan bu gruplar silahlanıyor, kendi aralarında eğitimler dahi düzenliyorlardı. Aralarında eski askerler ve istihbarat ajanlarının yanı sıra çeşitli mesleklerden kişiler de vardı. Amaçları sokağa çıkıp Avrupa ve Britanya’ya göç eden Müslümanlarla mücadele etmek ve gerektiğinde bu mücadeleyi silahla yapmaktı.

Durumu aralarında OSCE/ODIHR olarak bilinen Office for Democratic Institutions and Human Rights (Agit-demokratik kurumlar ve insan hakları bürosu) dahil olmak üzere ilgili birçok kuruma bildirip bu oluşumu izleyip izlemediklerini sordum. Çoğu attığım maili cevapsız bırakırken cevap veren bir ikisi ise böyle bir oluşumdan haberdar olmadıklarını iddia ettiler. Benim kısıtlı imkanlarımla öğrenebildiğim şeyi onların bilmiyor olması pek akla yatkın değildi elbet. Biliyorlar ama nedense bilmezlikten geliyorlardı elbet.

Zannederim bu durumu geçmiş yazılarımdan birinde kısaca özetlemiştim. İşte bu caniler şimdi ortaya çıktı ve halkı Müslümanlara karşı ayaklanmaya çağırıyorlar. Gönderdikleri mektuplarla halkı Müslümanlara karşı saldırılar yapmaya çağırıyorlar. Üstelik bu saldırılar canavarca hislerle oluşturulmuş saldırılar. Bakın “3 Nisan Bir Müslüman Cezalandır Günü” için çağırdıkları eylemler neler?

Sözlü saldırı 10 puan

Müslüman bir kadının başörtüsünü açmak 25 puan

Bir Müslümanın yüzüne asit atmak 50 puan

Bir Müslüman dövmek 100 puan

Elektrik verme, derisini yüzmek veya çember ile işkence yapmak 250 puan

Silah, bıçak, araba veya başka araçlarla bir Müslüman öldürmek 500 puan

Bir cami bombalamak veya yakmak 1000 puan

Mekke’ye nükleer bomba atmak 2 bin 500 puan

Eylemlerin puanlandığı dikkatinizi çekmiştir. Bu puanlar nedir? Karşılıkları nelerdir? Bu soruların cevabı pek verilemiyor. Dağıtılan bu “Haçlı seferi mektubunun” sonunda bir de not var; “Daha fazla bilgi için lütfen HM Courts & Tribunals Service 102 Petty France London SW 1 H 9AJ adresine başvurun.” Bu adres neresi mi? Adalet Bakanlığı!

3 Nisan tarihi çok önemlidir. Bu tarihte Britanya’nın canileri, Avrupalı suç ortakları ile birlikte Haçlı Seferi başlatacaklardır. Başta İngiliz hükümeti ve gizli servisi olmak üzere tüm Avrupa Memleketlerine de büyük görev düşüyor. Baksanıza Almanya’da Naziler bu tarihi beklemeden harekete geçti bile.

 

İlginizi Çekebilir

Belki de o bir Einstein’dır…

Son yıllarda okuma güçlüğü çeken çocukları damgalamak için kolayca söyleniveren “disleksi” sorunu aslında “özgül öğrenme ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir