Çocuklar sahipsiz değil!

Çocukların gençlerin korunması için atılan adımlar milletimizin geleceği için çok önemli. Özellikle uyuşturucu konusunda son bir yılda Bursa’da atılan adımlar yüreğimize su serpiyor. Yetmez ama evet.  Dün de Bursa Valiliği evlatlarımızla ilgili önemli kararlar aldı.

Bursa Valiliği tarafından isabetli bir karar alınarak çocuklara çakmak ve çakmak gazı satışı ile öğrencilerin okul saatleri içinde internet kafe ve oyun salonlarına girmesi de yasaklandı. Yine okul çevrelerinde okulla ilgisi olmayan kişilerin dolaşması da yasaklanmış oldu. Ne kadar güzel uygulamalar.

Bunlar sıkı takip edilmeli, evlatlarımız tüm tehlikelerden uzak tutulmalı. Veliler de yaşadıkları olumsuzlukları mutlaka güvenlik güçlerine ve ilgili kurumları iletmeli. Hep birlikte mücadele ederek evlatlarımızı koruyabilir, gelecek nesillerimizi güvenli bir şekilde yetişmelerine imkan tanıyabiliriz.

Bu kafe ve internet salonlarıyla ilgili yasakla ilgili önemli bir görev de öğretmenlere düşüyor. Öğrencilerin hepsinin evinde internet olmayabilir. Ödev verirken bunları göz önünde bulundurmaları gerekir. Evinde internet olmayan öğrenciye internetten ödev verirseniz mecburen öğrenci internet kafelere gidecektir. Duyarlılık önemli. Öğretmenler ödev verirken mutlak suretle bu durumu göz önünde bulundurmalı, eğitim kurumları öğrencilerin ödevlerin yapmak için okullarda bir oda oluşturarak internet bilgisayar imkanı sağlarlarsa bu sorunda bir şekilde aşılmış olur.

Bursa Valiliği’ni aldığı kararlar nedeniyle kutluyor, denetiminin de ciddi yapılmasını umut ediyoruz.

 

 

 

İlginizi Çekebilir

FAZIL Say’ı asalım!

Bu Fazıl Say iyice zıvanadan çıktı. Cenaze namazı kıldığı yetmiyormuş gibi bir de Sayın Başkanımızı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir