Anasayfa / Yazarlar / Dili ve sözleri ile âlim, kalbi ile cahil olanlar

Dili ve sözleri ile âlim, kalbi ile cahil olanlar

Çırpındıkça batacaklar, Görgü tanıkları; katilin, bağırdığı sloganın bile ağzına yakışmadığı, Müslüman olmayan birinin tekbir getirmesine benzer bir üslupla slogan attığı söyleniyor.
Türkiye’nin Rusya ile anlaşıp Halep’te sivilleri katliamdan kurtararak tahliye etmeye çalıştığı bir günde, Haçlı devşirmesi bir haşhaşi “ Halep’in intikamını alacağız “ diye bağırarak Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldürüyor. Hem de arkasından ateş ederek.
Türkiye’de en adi katiller bile, kurbanının arkasından ateş etmez.
Bu şerefsize sormak lazım, Halep’e giderek orada savaşmana kim engel oldu, bana söyleseydin, sana oraya gitmen için destek olur yardım ederdim. Orada zalimlere karşı savaşan bir sürü isimsiz kahraman evladımız var. Çoğu kimse bilmiyor ama MİT TIR’larını durduran hainler bunları biliyor.
İlk bulgular eylemi yapan Polis memurunun FETÖ’cü olduğunu gösteriyor. Aslında Beşiktaş ve Kayseri’de ki saldırılarda da PKK ile FETÖ yardımlaşması sonucu gerçekleştirilen eylem kokusu var. Darbe teşebbüsü akamete uğrayan soysuzlardan bir kısmının güneydoğu sınırımızdan Kandil’e kaçarak PKK ya sığındığını biliyoruz.
O günden sonra PKK’nın eylemlerinin şekli ve tesiri değişmiş görünüyor.
FETÖ bu eylemi ile Dünyadan ziyade Türkiye’deki elemanlarına moral desteği vermeyi amaçlamaktadır. Ölmedik ayaktayız mesajı vermektedir. Beslendikleri ve büyüdükleri yer Türkiye’dir, burada aldıkları her darbe Dünya’nın diğer yerlerdeki nefeslerini de kesmektedir.
Büyük bir darbe alan ve Cezaevlerinde büyük bir çözülmenin eşiğindeki elamanlarına halen güçlü ve etkili oldukları mesajını vermeye çalışmaktadır. Zaten sosyal medyadaki elamanları ve onların yazılarını paylaşan salaklar aracılığı ile sürekli ileri tarihli bir gün verip bekleyin mesajı yaymalarının bir nedeni de çözülme ve çökme korkusudur.
Ancak bu eylemleri ile tabiri caiz ise baltayı taşa vurmuşlardır.
Rusya ve Türkiye’nin bunun bir provokasyon olduğu konusunda sağduyulu yaklaşımı hesaplarını alt üst etmiştir, dada da arkası gelecektir.
Rusya bu konuyu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine taşıyacağını açıklaması, FETÖ ve ABD’yi zora sokacağı, Türkiye’nin uluslararası platformda, FETÖ ile mücadele de elini güçlendireceği açıktır.
FETÖ’nün Rusya ve Türk Cumhuriyetlerindeki okulları ile diğer varlıkları için de yok olma süreci başlayacaktır.
Bir de; her zamanki gibi, içimizde iki kitap okuyup, kendini alleme sanan kalbi mühürlü cahiller sürüsü var. Milli ve yerli olan her şeye karşı olan bu öğretilmiş kompleksli, batı beslemesi aydın geçinenler, her zaman yaptıkları gibi olayı çarpıtmakta, ağızlarında El Nusra DEAŞ gibi örgütlerin isimlerini geveleyip durmaktalar.
Geçenlerde; sevgili kardeşim Amasya’nın mümtaz evladı Dr. Nihat Uluslu, Hz. Ömer’in güzel bir sözünü paylaşmıştı o sözü, bu gibiler için buraya alıyorum.
“Şu ümmet üzerinde en çok korktuğum şey; dili ve sözleri ile âlim, kalbi ile cahil olan kimselerdir.“
21 Aralık 2016 Çarşamba
Av. Ali Seydi Çakırel
ali@cakirel.av.tr

İlginizi Çekebilir

Müzik ziyafeti!

Taksim meydanındaki AKM’nin yıkılıp yerine adam gibi bir kültür merkezi yapılması projesi bazı çevreleri çok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir