Diyanet noktayı koydu!

Geçen hafta Diyanet üzerinden algı oluşturmaya yönelik bir operasyonu kamuoyuna servis edildi. 9 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilebileceği, hatta çocuk doğurabilecekleri üzerinden İslam’a ve Müslümanlara yönelik bildiğimiz saldırılardan birinin daha fitili yakıldı.

Oysa Diyanet İşleri Başkanlığı böyle bir fetva vermemiş ve de vermeyecek. İslam dinini el kadar kız çocuklarını evlendirilmesine cevaz veren bir din olarak lanse etmeye çalışanlara en güzel cevabı yine o hedef aldıkları Diyanet İşleri Başkanlığı verdi.

Bu hafta Cuma Hutbesi’nde Türkiye’deki tüm camilerde aynı hutbe hocalar tarafından okundu. Hutbede hadis ve ayetlerden örnekler verilerek evlatlarınızı çocuk yaşta evlendirmeyin denildi. Daha önemlisi dengi ile evlendirin denildi. Yani 70’lik adamlara çocuk yaştaki kız çocuklarını vermeyin dedi Diyanet.

Rızası olmadan çocuklarınızı evlendirmeyin dedi. Evliliğin önemli anlatılarak çocuk yaşta bu bilincin olmayacağı vurgulandı.

Sonuç olarak Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden algı oluşturularak İslam dinine hakaret eden, iftira eden, fitne oluşturmaya çalışan çevrelere tane tane cevap verilerek, şeytani emellerine fırsat verilmedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı o kadar yalın ve net açıkladı ki konuyu, hiçbir tartışmaya mahal vermeden, İslam dininin bu konudaki net duruşunu ortaya koydu. Tarih boyunca İslam dini ve Kur’an’ın getirdiği kuralları işine geldiği gibi yorumlayıp suiistimal eden,  dinimizi kötü göstermeye çalışan kişi ya da zümreler olmuştur ve olacaktır. Ancak kişilerin ve ard niyetli zümrelerin yaptıkları hiçbir zaman İslam’ı bağlamayacak, İslam güneşine engel olmayacak.

 

İlginizi Çekebilir

FAZIL Say’ı asalım!

Bu Fazıl Say iyice zıvanadan çıktı. Cenaze namazı kıldığı yetmiyormuş gibi bir de Sayın Başkanımızı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir