Dücane’nin Yamyamları (İslamlaştırma)

Dücane Cündioğlu bizim mahallenin yetiştirdiği, ya da bizim mahallede yetişen ‘önemli’ entelektüellerden birisi. 20 Aralık 2017 tarihinde ‘BİE Felsefe dersleri-22’de ‘Hegel’in Yamyamları’ konulu bir konferans / ders vermiş. Bu konferansta söylediklerinden bazılarını buraya alacağım. “Ben batıdan size 10 kaynak okurum, 10 tane de doğudan okurum” diyen üstadın ‘batı’nın bizi hangi yöntemlerle ‘yamyamlaştırdıklarına dair önemli açıklamaları/ uyarılarını nakletmeyi bir görev sayıyorum.

“Colomb’un günlüğünü okuyun Allah rızası için. Laskasas’ın anılarını okuyun. Yerlilere neler yaptıklarını okuyun İspanyolların, Portekizlilerin… O insanları nasıl köle ediniyorlar?

Benim en önemli tezimdir bu. Medeniyetler çatışması diye yedi herkes onu… Ben batının her zaman barbarlara ihtiyacı olduğunu ve son dönem barbarları olarak ta Müslümanları seçtiklerini ve İslam dünyasını barbarize ederek, bütün operasyonlarını meşru kıldıklarını, yani, el Kaide, Boko haram, Işid Mışid filan… Bu arada Kaddafi, Saddam, şu anda Türkiye’yi de aynı yere sokmaya çalışıyorlar. Maşaallah biz de elimizden geleni yapıyoruz…

“…20. Yüzyılın başında Osmanlı’yı parçalarken yaptığı ve bunun adını ne koydu İslam Dünyası? Bakın Meşrutiyet metinlerine orada görürsünüz. –Benim ömrüm onları okumakla geçti—‘İslami Uyanış’
İslami Uyaanış: O dönemdeki ‘barbarlaştırma’ çabalarıydı.  Şimdikine de ‘İslami Uyanış’ diyorlar değil mi? Batıya, 7 düvelle savaştıklarını, arap baharı…
Arap baharı ne?İslam dünyası (nın) zaten ‘dindarlaşması’ isteniyor. Bu kadar İmam Hatip’in açılması, kızlarımızın 10 yıl içerisinde şey gibi yayılı (Ney gibi yayılı, anlamadım AG), başörtüsü takmaları, bir anda her tarafta dinin şey yapılması, bir toplumun kendi doğal dinamiklerinin ürünü değil.

Yani 28 Şubatın bile kendisi bu dindarlaşmayı hızlandırmak için yapılmıştır. Dindarlığa karşı değildir.

Bugün hala dindarlığın elindeki en büyük gerekçe nedir? ‘Mağduriyet’… Mağduriyet kullanılarak İslam Dünyası barbarlaştırılıyor. ‘Kudüs Hamlesi’nin bir barbarlaştırma hamlesi olduğu belli değil mi? Şimdi mesela bir tane de Kabe’ye bir bomba atın, hemen yamyamlar çıkar, yani terörize etmek kolay. Ve ben bunun bizim kendi toprağımızın, kendi doğal eğilimi değil. Planlı olarak bizi dindarlaştırıldığımızı düşünüyorum.

 

“İsterseniz dindarlaştırma demeyelim. Çünkü dindarlaştırma politik bir kavram değil. ‘İslamlaştırma’ diyelim. Ama bu İslamlaştırma hep istihbarat örgütleri aracılığıyla yapılır. E bugün düşünün, yani bu dindar halk, normal şehirli dindar bile artık din deyince ne yapacağını bilemiyor.

Her tarafa cami yapıyorlar. Her tarafa minareleri dikiyorlar. Bir de açtıkça açıyorlar. Yani 20 yıl sonra bir daha insanlar İslam, Din, Sakallı, Cübbeli filan görmek istemeyecekler.

Yani İnşaallah, Maşaallah diyerek her türlü telbisat yapılabiliyor. Yeter ki İnşaallah, Maşaallah formülünü kullan.

Bu neden oluyor? Bunların hiçbiri sosyal kurumlar değil, politik kurumlar… Hepsi manipüle edilebilir kurumlar. Ortadoğu’nun sömürülebilmesi için barbarlaştırılması gerekiyor. Ve ‘İslam uygarlığın dışında barbar bir şeydir- zemindir.’ diye tanımlayıp ona göre işlem yapıyorlar.

Ben Avrupa’ya, birçok şehrine gidiyorum, oradaki zavallı zenci ayakçılar bile bize acıyorlar. ‘Orada nasıl yaşıyorsunuz’ diyorlar. Yani, propaganda o kadar hızlı çalışıyor ki…”

 

Ben Dücane üstadın engin analizlerine derin komplolarına, oldukça kalın dokundurmalarına yorum yapmayacağım. Sadece okuyucularımı uyararak yazıma son vereceğim.

 

Amman dinden, imandan, camilerden, dirilişten, uyanmaktan, başörtüsünden, imam hatipten, maşallahtan, inşaallahtan, 7 düvele karşı mücadele etmekten uzak durun. Oyuna (!) gelmeyin.  Yoksa Yamyamlaşırsınız (!) maazallah.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Mustafa Öztürk üzerinden hali pürmelalimiz

İslam düşüncesinde yer alan ‘tarihselci’ çizginin günümüzdeki önde gelen müdafilerinden Mustafa Öztürk geçtiğimiz günlerde Alman ...

Bir yorum

  1. Çok merak ediyorum Dücane’ yi bu görüşleri ifade eder hale getirecek ne kullandı, ne içti de bu hale geldi? Eğer aklı başında olmuş olsaydı cündi’nin ! onu yapma bunu yapma nın yanına; şunu, şunu yapın diye çözüm önerileri de sunardı. Neyse bunlara da ihtiyaç var demekki ortalarda dolaşıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir