Erken veda

Son 16 turu rövanş karşılaşması sonrası yine nereden nasıl başlamam gerekir bilmediğim bir maç daha geride kaldı. Hiç ummadığım bir şekilde kupada elenen taraf olmak oldukça üzücü. İlk maçtaki 1-0’lık skor sonrasında bile inancım oldukça yüksekti. Evde 2 olur, 3 olur farka gider diye düşünüyordum. Ne de olsa rövanşa kadar devre arası olacaktı, kamp olacaktı. Gelenler olacaktı, gidenler olacaktı, sakatlar dönecekti, ideal 11 yakalandığı zaman tur rahat bir şekilde geçilecekti, en azından benim düşüncem o yöndeydi ancak maalesef ummadık taş bir kere daha baş yardı. Takımlar sahaya çıktıkları zaman Kembo hariç ideal 11’i gördük. Hani Kembo hariç derken yerine kampın en iyilerinden biri olan Yusuf vardı yani her şey yolunda görünüyordu. İlk yarıda golü kalemizde çok erken görünce dahi ilk yarı berabere olsa, 60’a kadar ikiyi bulsan, yarım saatte de 3 olur yine 4 olur gibi düşüncelere sahiptim yani takım bunu yapabilir, arkasında hafta içi saatin 16.00’sında gelmiş 10 bin küsur taraftarı ile birlikte yürür gider diyordum, ancak öyle olmadı. Aslında maç hakkında birkaç şey harici çok fazla bir şey söylemeye gerek yok ama bazı şeyler var ki söylemeden olmaz.

*Barış’ın, topa nasıl vurulması gerektiği konusunda Agu ile konuşup, özel çalışmalar yapması gerekir zira Agu attığı golle zaten kısa bir ders verdi. Tamam, bek oyuncususun, topa vuruşla aran çok iyi olmayabilir bunu anlarım ama senin genel olarak futbolla da aran çok kalmadı son zamanlarda. İlk yarının başında yakaladığın o pozisyonda golü yapacaksın bunun başka bir açıklaması yok. Barış’a bir alternatif kesinlikle şart. Transfer dönemi kapanmadan acilen bek takviyesi yapılmalı.

*Badu, ligin son haftalarıyla birlikte düşüşe geçen performansına devam ediyor. Kalitesinin 3’te 1’ini bile sahaya yansıtmıyor yoksa onun yeteneğinden kalitesinden zaten kimsenin şüphesi yok. Kamp dönemini çok iyi geçirmediği ya da geçiremediği aşikar. Bir an önce toparlansa bu takımdaki en değerli oyunculardan bir tanesi.

*3-5-2 sisteminin hücum anlamında yetersiz olduğu bir kere daha kanıtlanmış oldu. Zaten hoca da ilk yarıda Ertuğrul-Delarge değişikliği ile bu hatadan döndü, takım da toparlandı. İlk yarının son haftalarıyla birlikte takımda en çok eleştirilen isimlerden olan Delarge oyuna yaptığı katkıyla oldukça olumlu bir performans sergiledi, darısı diğer maçlara.

*Batalla oynadığı futbolla ilerlemiş yaşına rağmen bu ligdeki en kaliteli oyunculardan biri olduğunu her maçta kanıtlamaya devam ediyor. Eksilmiyor, artıyor. İyi ki varsın!

*Kembo uzun bir sürenin ardından takıma döndü. Belki istediği performansı gösteremedi ama olsun hazır olduğu zaman bu takımın en önemli oyuncularından. Sow ile birlikte güzel işlere imza atacaklardır. Hoş geldiniz!

*Eğer ikinci yarının hemen başında golü buluyorsan, geri kalan yarım saatten fazla sürede de turu getirecek olan golü veya golleri bulabiliyor olman lazım. Pozisyon var sonuç yok, direk var. Ligde de var, kupada da var!

Sonuç olarak 2018’in ilk resmi maçı bizim açımızdan hüsranla sonuçlandı. Hedefimiz olan kupaya bu sene de veda etmek zorunda kaldık hem de oldukça erken. Şimdi tek odak noktası lig. Üst sıra mücadelesi kaldığı yerden devam edecek. Umarım Mayıs ayı geldiğinde çok daha farklı şeyler konuşuyor oluruz. Esen kalın.

 

İlginizi Çekebilir

Kim o 3 kuruşluk gazeteciler Yüksel Baysal-1

Katılıyorum sana Yüksel Baysal. Üç kuruş reklam alamadığı için CHP’li Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir