Esenlemeler XV

Suriye’de ne oldu? Kim haklı idi?
Hiç kimse haklı değildi.
Esed Ailesi İngilizlerin distribütörü olarak iktidara taşınırken; Suudi Arabistan başta olmak üzere
hiç bir sünni ülke liderliği buna ses çıkarmadı. Bu bir.
Sünni çoğunluğun üzerine Nusayri bir azınlık İngilizler marifetiyle iktidar edilirken; Irak’taki Şii çoğunluğun üzerine de Sünni bir adam SADDAM iktidara getirildi..
Siyasal İslamcılığın Sünni Arab  aklının akıl baliğ olup olmadığını sormayacağım bile..
Muhafazakar sağcı hamaset üzerine kurgulanmış bir İhvan-ı Müslim hareketinin; İngilizlere rağmen gerçek ve sahih bir varlık gösteremeyeceğini  ta başından belliydi… Seyyid Kutup; Bu manzaranın farkına varmış olmalıydı ki; söylemlerini radikalleştirmiş ve adeta intihar saldırılarına teşvik edici nutuklar atmaya başlamıştı.. Çaresizliğin kulağı sağır , gözü kör ettiği haller yüzünden; çaresizi nasıl intihara sürüklediğini işin ehli psikiyatristler bilir..El Tekfir vel Hicre bu vasat dahilinde zuhur etti ve Mısır Halkını tekfir edip meskun mahalleri terkederek; Mısır’ın çöllerine hicret ettiler..Akıbetleri kötü oldu..Bir kişi bile kalmadı onlardan.. Tek başına İbrahimler(!) olarak hepsi şehid oldu.. Ama bu şehadetlerinin Mısır Halkı’na bir faydası olmadı.. Kötü bir örnek olarak zihinlerden silinip gittiler..
Keza buna benzer başarısız bir girişim de bundan yıllarca önce 1979 yılında Hicazda yaşanan meşhur “KABE BASKINI “ hadisesi idi.Cuheymen bin Seyf el Uteybi adlı bir mehdici sünni cihadcı Kabe’yi 400 militan arkadaşı ile basmış ve akabinde arkadaşları ile birlikte öldürülmüştü..
Baskın sırasında bu isyancılara lojistik destek sağlayan şirketin; Bin LADİN şirketi ortaya çıkmıştı..
.. Sünni Cihadcıların; yaşadıkları ülkelerde ciddi bir halk desteğine sahib olmadıklarını görüyoruz.
Bu vazıh durum; bu cihadcıların asabını bozuyor olmalıydı ki; kendi halklarını tekfir etme hususunda çok hırslı ve hararetli yayınlar yapmalarına yol açıyordu..Ve tabi doğal sonuç olarak; halk bunlara ısınamıyor; korku -şüphe arası bir uzak duruşla cevab veriyordu.. Şimdiki nesil bilmez bu olup bitenleri..
Sonra ne oldu.? Sosyalist İslamcı Baas Partilerinin sivil siyasi arenadaki beceriksizliklerine, Sünni Vehhabi cihadçıların başarısızlıkları eklendi..Hiç bir kalkışmayı başarıyla taçlandıramadılar..
Tam bu sırada İranda beklenmedik bir şey oldu. İmam Humeyni Şah’ı devirdi.. İslam Cumhuriyetini ilan etti.. Dünyanın başı döndü..Herkes affalladı..Ne diyeceklerini bilemediler..vs.
Cüheymen’in deviremediği Suud Hanedanlığı; Yeni İran’ın hedefi oldu..Ve fakat şasılası bir tepki verdi cihadcı sünni gruplar..Humeyni, şii kafirdi..
Kısa geçmek zorundayım.. Amerika açıktan cebhe aldı. İran Devrimcileri ABD büyükelçiliğini bastı.. Elçilik görevlilerini rehin aldı..Amerika hava kuvvetleri gönderdi. Saldıramadan Çöl fırtınasında helak oldu o hava filosu..
.. Derken Suud Kralı, İranlı Hacılara hac yasağı koydu.. Humeyni yasağın kaldırılması içün 24 saat süre verdi..Aksi halde saldıracaktı.. 24 saatin sonunda Amerikan başkanı da pes etti Suud Kralı da..
derken; Saddam Hüseyin; Amerikan desteği ile İran’a savaş açtı.. 8 yıl süren şiddetli muharebeler yaşandı..O anda Said Havva nam sünni alim bir söz etti: “Saddam Hüseyin; ehl-i sünnet’in kafir şia’ya çekilmiş kılıcıdır..” Alim’e bakınız.. Neyse..
Saddam Kimyasal silah kullanmaya başladı ve bu durum karşısında Humeyni ateşkes’e zorlandı..
Aynı Saddam daha sonra sünni Kuveyt’i işgal edecek ve Kuveyt Prensleri Amerika’dan medet isteyeceklerdi.. Amerikanın arayıp ta bulamadığı fırsat..Meşhur çöl fırtınası operasyonu oldu.. Amerika ilk defa islam topraklarına ayak bastı.. Bayrak dikti..Kuveyt kralı amerikan bayrağını öptü..
Sünni Cihadçılar ne yapacaklarını şaşırmış olmalıydılar..Sünni Saddam; Sünni Kürtlere saldırmaktan da geri durmadı.. Kimyasal silah kullanarak Halebçede binlerce kürdü katletti..
İşbu kerre Kürtler amerikaya seğirtti.. Aman Medet.. Amerika bölgede kıçı sıkışan her örgütün, devletin imdadına yetişiveriyordu.. Allah razı olsun..Yiğidi öldürelim hakkını da verelim..
Afganistan’ı da Rus İşgalinden yine Amerikan yardımları kurtarmıştı.. Usame Bin LADİN’in o vakitler Amerika namına çalışıyor olduğu birçok istihbaratçının malumudur..
Derken efendim Bu USAME Bin LADİN; Bu kahraman RAMBO’yu Kuveyt’e soktuk; Irak’a soktuk, “Acaba Afganistan’a nasıl sokarız?” diye düşünürken aklına parlak bir fikir geldi.. Bir Eylül 12 sinde Amerika’nın kalbindeki ikiz kulelere bir suikast düzenledi..Amerikan halkının kalbini fethetmeyi, islama ısındırmayı başardı.. 1O. 000 kişi ölmüştü.. Amerikalılar sevindirik olmuştu.. Sokaklara döküldüler..Bu iyilik karşılıksız bırakılmasın. Ordumuz Afganistan’a girsin.. Garibanları kurtarsın..Pentagon eccük mırın kırın ettiyse de reca minnet bu istek kabul ettirildi.. Amerika Afganistan’a girdi.. Halen oradadır ve islami irşad faaliyetlerine de göz kulak olmaktadır elhemdülillah.!
Devam edecem inşallah..
Pes.!
^^^^^^

İlginizi Çekebilir

YENİ BİR HAÇLI SEFERİ (ı)

Yeni Zelanda’da 15 Mart günü 28 yaşındaki Brenton Harrison Tarrant adlı bir terörist Christchurch kentinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir