FETÖ, ABD, CHP işbirliği

ABD’deki Rıza Sarraf davası sonradan Hakan Atilla davası oldu. Rıza Sarraf anlaşarak itirafçı oldu. Yarın Hakan Atilla da itirafçı olursa şaşmam. Aslında iyi oldu. ABD elinde ne kadar argüman varsa tüketiyor. Bir yandan da kendi acizliğini ortaya koyuyor. Elindeki tüm taşları döküyor. Şimdi herkes biliyor ki, FETÖ, ABD’nin maşası olarak hareket etmiş, tamamen ABD’nin koruyup organize ettiği, örgütlendiği ve yapılandığı tüm ülkelerde ABD çıkarlarını koruduğu bir çete yapılanmasıdır. Bu artık deşifre oldu. Bunun farkına varan tüm ülkeler bu yapılanmayı içlerinden söküp atıyor.  Şu anda atmayanlar varsa, bilin ki O ülkelerin yönetimi ABD’nin kontrolündeki işbirlikçilerdedir.

Türkiye’de ki FETÖ davası sürerken hâkimlerin ortaya çıkarmış olduğu örgüt yapılanmasını incelediğinizde, son derece titiz ve profesyonel bir tarzda hazırlanmış ve uygulama konulmuş bir örgüt yapısı ile karşılaşıyorsunuz. Bunun bir Ağlak Vaaz’ın planlayıp başardığını bir kişi dahi söyleyemez. Gözleri kör olmuş, onu tanrı yerine koyan meczup diyeceğimiz sıyrıkları da direk akıl hastanesine yatırmak gerek.

Örgütte tam bir piramit yapılanması var. Yedi katmandan oluşuyor. Yedinci katman en alt tabaka,  her tabaka sadece bir üstteki tabakayı bilebiliyor. Daha üstündekinden haberi yok.  Yedi beşi bilmiyor, beş üçü, üç biri bilmiyor, 6’nın 4’ten haberi yok, dört ikiyi bilmiyor.

En alt tabaka, halk tabakası;  Gazete satılan, dergi satılan, kurban parası, zekat, ramazan yardımı, her türlü ajitasyonla yolunup para toplanan ve sırf bu işlerin Allah rızası olarak yapıldığına inandırılan kesim. Bunların bir kısmı bilinçli, bir kısmı bilinçsiz olarak, beklide bir kısmı siyaseten bunlara yardım ediyor.

Altıncı tabaka, Sadık Tabaka; Bunlar okul, dershane, yurt, banka, gazete, şirket gibi kurumlardaki gurup. Bunlarında içinde bilinçli olanları var veya aklını tamamen bunlara kiraya vermiş, buralardan geçindiği içinde onlara minnet duyan, bir anlamda da geçimini buralardan sağlayan kesim.

Beşinci tabaka,  İdeolojik tabaka; bunlar artık örgüt ideolojisini benimsemiş, örgüt için propaganda yapan örgüte tam olarak bağlı kişiler.  Bunlar genelde örgüt okullarında ve evlerinde yetiştirilmiş ve oralardan seçilmiş kişiler.

Dördüncü tabaka, Teftiş tabakası; Bunlar daha çocukken alınmış, örgüt içinde tamamen örgütün işleyişine göre yetiştirmiş, olanlardan seçilmiş kişilerden oluşuyor. Kendinden altta olanların denetlemelerini bir şekilde gizli olarak, kendi yöntemleri ile yaparak oluşturdukları raporları yukarıya iletiyorlar.

Üçüncü tabaka, Organize tabaka; Buradakiler örgüt tarafından Devletin içine sızdırılan yapıyı organize eden, yürüten, kimin nereye atanacağına karar veren, takip eden kişiler. Bir anlamda üst düzey imamların oluşturduğu tabaka.

İkinci tabaka, Has tabaka; Bunlar bizzat örgütün elebaşı sı tarafından atanarak oluşturulan tabaka. Lider ile alt tabakaların irtibatını sağlarlar. Yukarıda alınmış olan kararları bir şekilde alt tabakalara ulaştırarak hayata geçmesini sağlarlar.

Piramidin tepesi, en üst tabaka, Kurmay tabaka; Örgüt liderinin seçtiği 17 kişiden oluşur. Bu ekip örgüt elebaşsısının başkanlığında örgütün yönetimini sağlayan, tüm önemli kararları alan kadrodur.

Şimdi tespit edilen yapılanma bu, böyle bir yapılanmanın nasıl yıllar içinde Ülkemizde ve diğer ülkelerde yapılandığını ve örgütlendiğini iyi düşünmek ve nasıl bir destekle bu yapının kırk elli yıl öncesinden başlayarak bu sistemini oluşturduğunu tahayyül etmek gerekir.

İşte ABD’deki dava, bu hain örgütün 17-25 aralık yargı darbesi ile başaramayıp, nihayetinde 15 Temmuz hain darbe girişimine kalkıştıkları, Milletten tokadı yiyince de ne yapacaklarını şaşırarak,     17-25 aralık 2014’te ortaya saçılan, yalan yanlış tapelerden oluşan delillerin, şimdi ABD’de FETÖ yani CIA kontrolündeki bir mahkemede, FETÖ’cü savcı ve hakimlerin güdümünde yeniden dile getirilerek, acaba buralardan “yeniden Türkiye’yi karıştırabilir miyiz” davasıdır.

Bu davanın sonucundan bir şey çıkmaz. Bunu ABD de biliyor. CHP de biliyor. Ancak bu süre içersinde CHP yerli işbirlikçisinin gayretleri ile acaba ülke içinde karışıklık yaratılıp, halkın bir bölümünü sokağa dökerek, diğer bölümünü de onların karşısına çıkararak ülkede bir kaos ortamı oluşturulabilir mi?

Bundan yararlanılarak, Türkiye’ye bir NATO müdahalesi yapılabilir mi? İktidar, Recep Tayyip Erdoğan ala aşağı edilebilir mi ? gayretidir. Sallanan kâğıtlar, günlerdir süren yaygara, aynı yerlerden servis edilen Milletin kafasını bulandırmaya yönelik senaryolardır.

Avucunuzu yalarsınız. Yerli işbirlikçileri de bertaraf olur gider. Yarın ana hıyanetin başı da ülkemizin yargısı önüne çıkar ve yaptığı yalanların ve iftiralarının hesabını verir. Tıpkı 6-7 Ekim 2014 Kobani kalkışmasına destek veren ve bu kalkışmada 50 kişinin ölümüne sebep olan HDP nin terörist başkanı Selahattin Demirtaş gibi.

Bu davadan medet uman Türkiye vatandaşları varsa, onlara da duyurum olsun. Hayal görmeyin. Bu Millet 100 yıldır yakalamaya çalışıp anca oluşturduğu bu birliği ve azmi elinden bırakmayacak. İçinde ne kadar hain varsa temizleyip atacak. Liderlerinin önderliğinde bu kutlu yürüyüşü tamamlayacak. 2019 seçimleri olacak ve inşallah Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin ilk Başkanı olacak. Türkiye Başkanlık sisteminde çok daha emin adımlarla, bölgenin ve Dünyanın en önemli devletleri arasındaki yerini her geçen gün bir üst seviyeye çıkararak yoluna devam edecektir.

Bu Millet buna kararlıdır. Ne pahasına olursa olsun.

Dünya mazlumları bu Milletten, bunu beklemektedir.

Selam, sevgi ve dua ile…

İlginizi Çekebilir

15 Temmuz’u unutmadık, biline!

Fransa’da sarı yeleklilerin şiddet içerikli protestoları devam ediyor.  İlk başlayan eylemler genelde araç sahiplerinin akaryakıt ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir