Fırsatçılar iş başında…

Türkiye devlet ve millet olarak oldukça hassas bir dönemden geçerken, bu durumu fırsat bilen fırsatçılar halkın gıdası üzerinden keselerini doldurmanın peşinde.

Et fiyatlarının devletin müdahalesiyle 28-28 liralara gerilediği bu günlerde tereyağının 50 liraya, yoğurdun 5 liraya, peynirin de 25-30 liraya fırlaması garabeti ortaya koyuyor. Sadece süt ürünlerinde değil bu ekonomik mutfak terörü.

Gıda satışı yapan işletmeler hemen hemen her gün etiket değiştiriyor. Birileri ordumuzun seferde olduğu, devletimizin ve milletimizin beka mücadelesi verdiği bir dönemi kendilerine fırsat olarak görüyor olmalı ki bu oyunlar tezgâhlanıyor.

Tarım Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıkları, maliye ve ilgili kuruluşlara buradan seslenmek istiyorum. Mutfağı yangın yerine çeviren bu fırsatçı çakallara fırsat vermeyin. Milleti ekonomik olarak sıkıntıya düşürüp bunun üzerinden operasyon çekmeye kalkanlara haddini bildirin.

Milletimizi muz cumhuriyeti sanan bu ekonomik tetikçilere gereğini yapın. Mutfaktaki yangını çıkaran bu çakallara fırsat vermeyin.

Milletin cebindeki nafakasına, sofrasındaki gıdasına göz diken bu rezillerin oyununu yine devletimiz kafalarına geçirmeye muktedirdir. Bu çakalların fırsattan istifade milleti soymalarına izin verilmemeli.

 

 

İlginizi Çekebilir

YENİ BİR HAÇLI SEFERİ (ı)

Yeni Zelanda’da 15 Mart günü 28 yaşındaki Brenton Harrison Tarrant adlı bir terörist Christchurch kentinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir