Hastaneler…

Hiç kuşku yok ki hastaneler insanların en sıkıntılı anlarında başvurduğu kuruluşlar. AK Parti iktidarının ardından en fazla önem verilen ve en fazla düzelme sağlanan alanlardan biriydi sağlık alanı. Ancak son yıllarda eski Türkiye’nin alışkanlıkları birer birer geri dönmeye başladı.

AK Parti iktiranıyla birlikte başvuran vatandaşlara is an gibi davranmayı öğrenen, gülmeyi, insanları azarlamamayı öğrenen sağlık personeli ne hikmet alamettir ki son yıllarda yine eskiye döndü. Hastanede insanların yüzüne bakmayan, onları azarlayan sağlık personelleriyle sık sık karşılaşmaya başladı vatandaş. Onlarcasının şikâyetini dinliyoruz. Yine kalabalık hastane koridorları saatlerce beklenen sıralar baş göstermeye başladı.

Üstelik insanların en sıkıntılı anlarda başvurdukları acillerin durumu ise bir felaket. Yetersiz doktor ve personel sayısı, uzayan kuyruklar, acı çeken insanlar… Bursa’daki kamu hastanelerinde özellikle akşam ve gece saatlerindeki acil çilesine acilen bir neşter vurulması şart. “Efendim acil olmayanlar da geliyor” yönündeki bir savunma ise asla kabul edilebilir değildir. Vatandaş rahatsızım demiş gelmiş. Bakacaksın. Bir iki doktorla olmuyorsa sayıyı artıracaksın.

Hastanelere tarihinde olmadığı kadar büyük imkanlar sunuyor devlet. Her ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Personel tarihinde en iyi günlerini yaşıyor belki de. Bu imkanların vatandaşa sonuna kadar kullanılması da devletin kurumlarının ve çalışanlarının görevi. Mazeret üretmeden, çözüm yollarını bularak sıkıntıların bir an önce aşılmasını bekliyor vatandaş. Bizce çok da haklı…

 

 

İlginizi Çekebilir

Tayınla üzüm hoşafına indirgenen Çanakkale!

Dünya belki böyle bir savaşı görmedi ve görmeyecek. Bir millet ağzı süt kokan sabilerini bile ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir