He şöyle!

Sonunda 90 dakika boyunca oyunun her anında; tribündeki, televizyon başındaki taraftarlarına “he şöyle!” dedirten, özlediğimiz, görmek istediğimiz Bursaspor’u izledik. Belki son dakikalarda yenilen gol ile çok uzun zamandır hasret kaldığımız, özlemini duyduğumuz ve maç özelinde baştan sona kadar hak ettiğimiz 3 puanı kaybettik ama saha içinde gördüklerimiz buna üzülmek yerine maç sonu hep bir ağızdan takımı tribüne çağırıp onların gösterdiği gayret ve mücadeleye teşekkür etmemize yetti. Siz böyle oynayın, bu taraftar sizi bağrına basmakta zerre tereddüt etmez!

Sahada oynanan oyun özelinde biraz konuşacak olursak; son zamanlarda en çok eleştirilen isimler listesinde her hafta üst sıralara oynayan Badu’nun gösterdiği performans çok etkileyiciydi. Bostock, Shehu ile birlikte yer aldığı orta saha kurgusunda sürekli dikine oynayan, temposu maç boyu neredeyse hiç eksilmeyen bir Badu sahadaydı. Hücum varyasyonlarının yanı sıra savunma tarafındaki etkinliği ile de geçer not aldı ancak hepimizin tek düşüncesi “Umuyoruz ki tek maçlık bir performans değildir.”

Yeni transfer Bostock, sana söylemek istediğim tek bir şey var o da “Hoş geldin. Ne iyi ettin de geldin!” Orta sahada kesinlikle ilk 11’in değişmezi olmalı. Oyunun her alanında olumlu işler gösterdi bize. Rakip orta sahanın Türkiye’nin en iyisi olduğunu ve Bostock’un takımda ilk maçı olduğunu göz önünde bulundurursak birkaç tık daha ilerisinde neler yapabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Ancak Yusuf’un sakatlık dönüşü hiç durmadan devam eden yükselişi olağanüstü. Sahip olduğu formanın da, bulunduğu şehrin de önemini kavradı ve canla başla mücadele ediyor. Bu mücadelesini asistlerle gollerle süsledikçe günden güne daha da parlayan bir yıldız halini alıyor. Şu an takımdaki en değerli ve formda oyuncu. Maç sonrası taraftarın Yusuf’u bağrına basması ve onunda buna verdiği karşılık muazzamdı.

Beşiktaş maçı ile aramıza dönen bir diğer isim de Harun. Onlar nasıl kurtarışlardı öyle? Hepimiz “eyvah gol” dedik ama sen yine harikalar yarattın, ellerine sağlık.

Bunlar benim gözümde maçın enleri. Diğer bütün oyunculara da gösterdikleri mücadeleden ötürü teşekkürü borç bilirim. Ancak son olarak şunu da naçizane eklemek istiyorum ki; her ne kadar eleştirilerin odağı olsa da, performansı ile sırıtsa da rakibin beraberlik golünde bence Barış olsa rakip sol bek bu kadar rahat ortalayamazdı o topu. He bir de Mösyö, Faty’e futbolcu diye katlanmakta ne kadar kararlısın? Allah aşkına artık şu takımda görmeyelim onu, nolur!

Sahanın içi ile alakalı bu kadar konuşmuşken tribünden bahsetmezsek olmaz. Şu çok net ki Bursaspor taraftarı bu ülkenin en ateşli taraftarı! Maç öncesinde ve maç sırasında desteğini hiç esirgemeyen, sergilediği şovlarla herkesi kendine hayran bırakan bir taraftar grubu. Sergilenen kareografi muazzamdı. O anların içinde bizzat yer almış biri olmak çok gurur vericiydi. Kareografi hazırlığında emeği geçen herkese de sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim. Taraftar ve takım birlikte olunca oluşan sinerji tarifsiz. Darısı nice nicelerine.

Sonuç olarak sahada görev yapan tüm futbolcular ve gerek tribünde gerekse ekran başında desteğini esirgemeyen taraftarlar; hepinizin tekrar tekrar eline, yüreğine, mücadelesine sağlık. Uzun zamandır özlediğimiz Bursaspor’u bize geri verdiniz. Umuyoruz bu film tek seyirlik değildir, sezon sonuna kadar böyle sürer gider.

 

 

İlginizi Çekebilir

Çocuk beyni, ormanda gelişir

Orman okullarında 20 yıldır çocuk yetiştiren pedagog Hildegard Uhle, geniş hareket alanları ve doya doya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir